Росіяни не відмовились від тактики створення широкого котла для всього українського угруповання в Донецькій області. Наразі найбільш напруженими точками є Лиманський та Мар’їнський напрямки. 
 
Про це розповів військовий експерт Дмитро Снєгирьов. 

На Лиманському напрямку окупанти намагаються продавити українську оборону та створити локальне оточення українських військ в районі Сіверська. Одночасні удари з району Кремінна у напрямку Торське-Лиман. Другий фланг – наступ з району Вугледару. 

“На мою думку, це найбільш небезпечний сценарій”, – підкреслив експерт. 

На Лиманський напрямок наразі перекидаються додаткові підрозділи, йдеться про посилення особовим складом та важкою бронетехнікою. На Лиманському напрямку, біля Кремінної, з’явилися нові підрозділи 3-ї і 24-ї бригад спецпризначення, 144 мсд та 90-ї танкової дивізії ЗС РФ. 

За інформацією місцевих джерел ГІ «Права Справа», з району Кремінна зафіксована передислокація БМП-2М з бойовим модулем Б05Я01 «Бережок». Основним його озброєнням є 30-мм гармата, яка призначена для боротьби з технікою і піхотою противника. У кормовій частині башти встановлений 30-мм автоматичний гранатомет АГ-30М із загальним боєкомплектом в 300 пострілів. На здвоєних пускових установках башти БМП розташовані протитанкові керовані ракети «Корнет». 

Аналогічна ситуація на Мар’їнському напрямку. Там окупанти намагаються розвинути тактичний успіх. На Мар’їнському напрямку зафіксована передислокація окремих підрозділів 150-ї мсд Південного військового округу (місце постійної дислокації-м. Новочеркаськ).Крім того,зафіксована передислокація важкої бронетехніки противника, а саме: танків Т-90 М «Прорив» та БТР-82А. Це свідчить про те, що окупанти не відмовились від тактики створення широкого котла для всього українського угруповання в Донецькій області. 

Таким чином, своїми діями агресор створює передумови для створення оперативного оточення українських угруповань, які зосереджені в цьому районі. Інше питання, що завдяки злагодженим діям підрозділів Сил оборони України та героїзму кожного воїна, окупанти наразі не можуть здійснити свої плани. 

Тим часом військовий експерт Олексій Гетьман зазначає, що російські війська готуються до оборони. У районі Бахмута і Мар’їнки Донецької області без успіху намагаються штурмувати. 

Так він прокоментував заяву начальника ГУР МОУ Кирила Буданова, що Росія провалила зимово-весняний наступ і перейшла до стратегічної оборони. Її завдання — утримати захоплені території. 

“Не можна сказати, що вони повністю перейшли вже до оборони. Вони готуються до цієї оборони. Поки що вони продовжують активні бойові дії на Куп’янському, Лиманському напрямках. Якісь були рухи в районі Вугледара. Звичайно, Мар’їнка, Авдіївка і Бахмут — там тривають штурмові дії, спроби все-таки захопити як мінімум Бахмут. Перейти повністю в оборону… ті траншеї, які вони викопали, британська розвідка аналізувала ці траншеї, протитанкові рови, міни, які вони там кладуть, то такі укріплення можуть призупинити наступ будь-якої армії, якщо ці рови забезпечити необхідною кількістю живої сили і обов’язково артилерією. Там мають стояти багато гармат, які зупинятимуть наступ у цій ситуації наших Збройних сил”, — сказав Гетьман. 

Експерт констатував, що, судячи з усього, такої кількості людей, і такої кількості техніки у Росії немає. Для укріплення рубежів російські окупанти використовують так звані “зуби дракона” проти танків. Але подібні укріплення для сучасної важкої техніки — не проблема. 

“Якщо ці окопи хоч і вириті, але залишаться наполовину заповненими або в деяких місцях просто порожніми, то самі по собі ці земляні споруди долати не дуже складно. Навіть “зуби дракона”, є хроніка, можна подивитися, ще радянська, чорно-біла, доволі стара, де “зуби дракона” показано, як їх долають радянські танки Т-55 і Т-54. Проїжджають практично без зупинки, а сучасні танки “Леопарди”, “Абрамси”, “Челленджер” буде ще простіше”, — пояснив він.