До 1952 році існувала Комуністична Партія (більшовиків) України, ґрунтувалася на марксизмі-ленінізмі, проголошувала своєю метою побудову комуністичного суспільства. «Та не довго музика грала»: 26 серпня 1991 р. президія Верховної Ради України видала указ «Про тимчасове припинення діяльності Компартії України», а 30 серпня — указ «Про заборону діяльності Компартії України». Але розпрощатися з партією, яка майже ціле століття була основною силою у країні, виявились не так легко. Так у Після заборони КПУ частина колишніх комуністів вступила до нової Соціалістичної партії України. 6 березня 1993 р. на конференції в Макіївці, 19 червня 1993 р.- на з'їзді у Донецьку Компартія була відновлена (формально — заново створена). Очолив КПУ Петро Симоненко.

КПУ офіційно зареєстрована у жовтні 1993 р. З того часу постійно декларувала свою опозиційність — до президентів Леоніда Кравчука, Леоніда Кучми та Віктора Ющенка.

Ось все знов повертається. І хоча всі усвідомлювали, що це не партія з часів СРСР: вона не зможе повернути булочки за 2 коп. і піонерські безкоштовні дитячі табори. Але ностальгія – сильне почуття, воно знов і знов змушувало старше покоління ставити галочку біля назви «КПУ».  

З року в рік парламент дуже повільно набував нових обрисів. Закони ставали суворішими до простих громадян, влада встановлювала диктаторський режим однієї сім’ї. Та Революція Гідності все перевернула, ми отримали другу незалежність. І як годиться історії – все повторилось. КПУ вже майже заборонили, та сьогодні знову рекламники створили передвиборну кампанію цієї партії.

Багато хто дивувався такому розвиткові подій.

23

У період змін, які набирають все більшого революційного характеру у всьому, існування КПУ викликає лише усмішку.

UfE5hGHsn4o T-ybv_db06o l2LMz2JMcBo

Яке завершення матиме КПУ в Україні і чи матиме?

 

Автор: Yavkubi