Кошти, виділені на будівництво Меморіалу Героїв Небесної Сотні були перераховані підрядникам на придбання матеріалів. Під час обшуків в музеї Революції Гідності правоохоронці вилучили документи, які були в публічному доступі, а про проблеми будівництва було відомо вже два роки.

Про це директор музею Революції Переваги Ігор Пошивайло розповів в коментарі hromadske, прокоментувавши заяву прокуратури про можливе розкрадання коштів на будівництві меморіалу Небесної сотні.

На це відразу ж відреагували в телеграм-каналі Klymenko Time.

Далі прямим текстом:

Вчора ввечері, через цілих два дні після початку скандалу з вкраденими грошима на будівництво “Музею Революції Гідності”, фігуранти цієї історії вийшли з антикризом,з чогось крім дикого обурення обшуками напередодні “Дня гідності і свободи”.

Роль ретранслятора позиції на себе взяв директор музею, Ігор Пошивайло, в квартирі якого теж проходив обшук.

Якщо коротко – позиція полягає в тому, що кошти, виділені на будівництво “Меморіалу Героїв Небесної сотні”, нібито були чесно перераховані підрядникам на придбання матеріалів.

Пошивайло запевнив, що проблеми з будівництвом пов’язані з арештом території, де відбуваються слідчі експерименти, а під час перерахування коштів до підрядника їм не було про це відомо. Хоча, і це факт, арешт був накладений ще в листопаді 2018. А перевели гроші за проект … через місяць, в грудні 2018.

Цікаво, що меморіал-то повинні були відкрити ще в 2019. Але незважаючи на таку колосальну затримку – ніхто в Музеї не бив публічно тривогу і не кричав на кожному розі про цю ситуацію. Хоча, здавалося б, зобов’язані були, правда? Чекали, коли їх “роботою” зацікавляться правоохоронці.

Тим часом юрист Андрій Портнов повідомляє, що “крім прямої крадіжки, задокументовані ще й епізоди ведення функціонерами Музею Майдану чорної бухгалтерії і переведення в готівку виділених державою коштів”.

Наша думка в цій історії – крали, і крали жорстко. З надією, що в 2019 Порошенко прийде на другий термін і можна буде, приклавши руку до серця і стоячи в вишиванці, красти далі.

У свою чергу Резидент пише про те, що технологи Порошенка сконструювали інформаційну кампанію проти Владімміра Зеленського, яка повинна створити негативний образ президента в очах народу.

Для Зеленського майдан це Перемога українського народу над епохою авторитаризму влади, коли громадська думка не грала ролі для Президента. Є основні наративи для Офісу Президента, які непорушні для влади: європейський вектор розвитку України, Майдан-Перемога народу, ніяких компромісів з Росією, свобода слова.

Порохоботи усіма силами намагаються змістити акцент з позиції Президента і сформувати думку в суспільстві, що Зеленський проросійський ставленик і бореться з цінностями Майдану.

Технологи Порошенко сконструювали інформаційну кампанію проти Президента, мета якої дискредитація влади в очах помірних українців створивши токсичний образ Зеленського як союзника Кремля. Тільки дилема в тому, що саме Порошенко підписав Мінські угоди і вів таємні переговори з Путіним коли йшла війна на Сході України.