На Луганщині проти ЗСУ воюють, зокрема, свіжомобілізовані, бойовики “Л/ДНР”, зеки, вагнерівці, кадирівці, а також підрозділ “Барс”. Окрім цього російське командування перекинуло туди із Херсонщи ще й десантників.
Окупанти підтягнули дуже велику кількість особового складу і техніки на Луганщину.
Про це в одному з інтерв’ю розповів голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.
Він також розповів, яка зараз ситуація у Сватовому і Кремінній.
“Достатньо важка, але все одно з позначкою плюс, тому що ЗСУ, всім нашим захисникам, хто там перебуває, вдається потроху відвойовувати Луганщину, деокуповувати наші населені пункти. Вдається дуже важко, тому що ворог встиг підтягнути дуже велику кількість резервів — як особового складу, так і техніки”, – розповідає Гайдай.
З його слів, окупанти встигли замінувати величезну територію, деякі мости, інфраструктурні об’єкти підірвати, побудувати захисні споруди у вигляді бетонних трикутників і виритих протитанкові окопи.
“Тому кожен метр Луганської землі дається дуже важко. Але врешті-решт йде деокупація Луганщини саме на тому напрямку”, – зазначив Гайдай.
Також очільник Луганщини розповів, які резерви стягують окупанти на Луганщину.
“Там збірна солянка. Перша хвиля — це свіжомобілізовані з тієї так званої часткової мобілізації. Це цивільні люди, які просто перевдягнуті у військову форму, зі зброєю в руках. Потім там залишки військ “ДНР”, “ЛНР”, які воюють від 2014 року. Є кадировці, які працюють як загороджувальні загони. Вони не воюють на передовій. Є зеки, ті “вагнерівці”. Є підрозділ “Барс” — це вже більш-менш підготовлені вояки, але вони теж більше використовуються як заградзагони, або їх змішують зі свіжомобілізованими для того, щоб вони десь там керували процесами”, – каже Гайдай.
Також за його словами, на Луганщині є десантники, яких перекинули з Херсонської області.
“Але їх зараз використовують у районі Старобільська, вони там займаються укріпленням другої хвилі оборони. Вони окопуються, будують собі все, що потрібно для того, щоб тримати (оборону – Ред.). Це реально друга хвиля оборони. Тому що після того, як Сватове і Кремінна будуть деокуповані, звісно, що буде звільнення Старобільська”, – підсумував очільник Луганщини.
Зі слів речника Східного угруповання ЗСУ Сергія Череватого, активізація боїв на Донбасі залежить і від погоди, і від підготовленості Сил оборони.
Росіяни підсилюють угруповання на Донецькому напрямку.
“Ворог намагається побудувати логістичну лінію – Луганськ, Донецьк, Волноваха, Маріуполь, Мелітополь та тиснути на ЗСУ у районі Вугледара й Павлівці”, – повідомив директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.
Але до українських військових надходить західна військова техніка, а також вже наявна високоточна зброя, яку бійці застосовують дуже ефективно.
Згурець вважає, що у найближчий перспективі Запорізький фронт стане найбільш агресивним.
Про це він сказав в ефірі телеканалу “Еспресо”.
“Протяжність Запорізького фронту 250 км, глибина 100 км у найширшій ділянці. Цей фронт умовно вважається найбільш спокійним. Ворог проводить там оборону. Росіяни посилюють гарнізонні блоки у Маріуполі, Мелітополі та Бердянську. Російські підрозділи заходять у цю зону, яка вважається складною для подальших бойових дій. Решта російських військ є розпорошеною по Запорізькому фронту. Щільність цих військ не є критичною. Запорізький фронт є важливим для подальшого розсічення російського угруповання у бік Мелітополя та Бердянська”, – пояснив Згурець.