Російські окупанти втрачають “тисячі солдатів” у боях під Бахмутом, повідомив голова Луганської області Сергій Гайдай в ефірі телемарафону.

“Що стосується Бахмута, то це вже більше навіть не в стратегічному військовому плані, хоча й таке є, а більше символізм, який дуже любить кремлівський режим. Плюс ще “кадирівці” і “вагнерівці” хочуть довести і показати бункерному діду, що вони на щось спроможні. Але поки вони там втрачають тисячі своїх солдатів, які там залишаються на все життя”, – заявив Гайдай.

За його словами, плани росіян залишаються – вони хочуть вийти на кордони Донецької та Луганської областей.

Раніше міністр оборони України Олексій Резніков не виключив, що , виходячи з термінів підготовки мобілізованих солдатів, російська армія може розпочати нову хвилю наступу у війні проти України в лютому 2023 року.

За повідомленнями британської розвідки, упродовж останніх місяців Росія змогла набрати велику кількість мобілізованих. Однак у них також є проблеми з боєприпасами, що не дозволяє розпочати широкомасштабні наступальні операції.

Про це 24 каналу розповів генерал-лейтенант ЗСУ у відставці, військовий експерт Ігор Романенко. За його словами, Росія використовує старі підходи до ведення бойових дій з радянських часів.

Там, де їм не вистачає сучасної зброї, вони все це закривають життям власних військових. Винятків для росіян немає. Таке вони зараз роблять, – зазначив Романенко.

Путін намагається дотиснути Лукашенка.

Як наголосив Романенко, російський диктатор Владімір Путін таки хоче дотиснути білоруського диктатора Алєксандра Лукашенка повністю вступити у війну проти України.

Останній спробує, як завжди, “відпетляти”. Він може по-іншому допомагати Путіну.

Головна мета Путіна – дотиснути Лукашенка. Лукашенко намагатиметься “відпетляти”. Він може по максимуму спрямувати роботу білоруського ВПК на допомогу угрупованню Росії. Йдеться про ті ж снаряди, боєприпаси та техніку, – розповів Романенко.

Зараз у Росії нема нових та сучасних розробок зброї. Відомо, що це все старе радянське озброєння, яке модернізували.

У своєму стрімі Олег Жданов навів приклад танків Т-90. Вони не мають ніякої серйозної конструктивної відмінності від Т-72, адже це його глибока модернізація.

Він розповів, що також є літак Су-57, який маж робочу назву Т-50 та є останньою розробкою Радянського Союзу. До нього був допрацьований фюзеляж, а начинку засунули від Су-35.

Олег Жданов пригадав й про ракету під назвою “Булава”, яка у росіян так й не полетіла.

До речі, генеральний конструктор застрелився після чергової невдачі запуску ракета “Булава”. З 2018 року вони її закинули й у 2021 році знову відновили, – повідомив Олег Жданов.

За його словами, старої радянської розробки є й “Калібри”. Вони їх трошки допрацювали та зробили контейнерного типу. Зараз ці ракети адаптувати під пускові контейнери підводних човнів, які будувалися під “Булаву”.

“Армата” їздила 3 чи 4 роки по Червоній площі. Ніхто толком не знав, що це за танк, який в нього концепт, які тактико-технічні характеристики. В кінцевому варіанті сказали, що дорогий й зняли, – пригадав Жданов.

Він додав, що у 2019 році віцепремʼєр Росії по ВПК сказав, що в державному замовленні, починаючи з 2020 року, більше не буде танків Т-90, тому що дорого для російської армії.

“Російська армія в більшості виявилася бутафорською. Крім парадного розрахунку, який бачили на Червоній площі, більше нічого серйозного, конструктивного, нового чи високотехнологічного немає”, – підсумував Жданов.