У допомозі Україні Заходом стався перелам — союзники почали передання ЗСУ броньованої техніки для значного наступу.

Україна нарешті отримає від міжнародних партнерів західні БМП та навіть колісні танки, які надасть Франція. Захід знімає з себе самообмеження щодо передачі наступальної зброї. І це чудові новини для України.

Зазначимо, що Емануель Макрон нещодавно провів розмову з президентом України Володимиром Зеленським, де розповів про допомогу, яку планує передати.

“Це перший випадок, коли танки західного виробництва були поставлені українським збройним силам”, – наголосили в Єлисейському палаці.

Російський публіцист Андрій Піонтковський зазначив, що міжнародна допомога для України вийшла на новий рівень. Київ нарешті отримує важливу для контрнаступальних операцій бронетехніку.

Головне, що весь Захід зняв накладене на себе самообмеження в жодному випадку не надавати ударні засоби, які можуть діставати територію Росії та танки як наступальну зброю. Бар’єрів нема. Будуть передавати те, що необхідно для конкретних наступів. Це – новий етап у відносинах України та США і міжнародних партнерів, – зауважив Піонтковський.

Це – велика заслуга і ЗСУ, і дипломатів, і українського керівництва. Міжнародні партнери сприймають Україну не як прохача, а як державу, яка захищає Захід від російської агресії.

Як наголосив Піонтковський, союз західних держав та України нарешті кінцево оформився. Тут варто згадати важливі тези президента Володимира Зеленського, що Україна стає лідером вільного світу, який “розбудив” Захід і допоміг йому не боятися Владіміра Путіна та його шантажу.

Фактично зараз Захід ухвалив важливе рішення про безумовну капітуляцію Путіна. І ніякі фокуси з різдвяним перемир’ям йому вже не допоможуть.

Нагадаємо, що нещодавно декілька країн оголосило про передачу збройної допомоги Україні. Зокрема, Німеччина планує передати Німецький зенітний ракетний комплекс Patriot. Також ФРН до кінця першого кварталу відправить нашій країні 40 бойових машини піхоти Marder.

Плани передати Україні додаткове озброєння було погоджено під час телефонних перемовин президента США Джо Байдена та канцлера ФРН Олафа Шольца в четвер, 5 січня. 

Під лідерством Сполучених Штатів нарешті відбувається перелам і йдеться вже про надання Україні важкої броньованої техніки, зокрема бойових машин піхоти, де Німеччина має перевагу, констатує Сергій Кузан. На його думку, в постачанні зброї канцлер Німеччини Олаф Шольц повністю рівняється на США. І у цьому контексті було дуже показовим повідомлення напередодні, що ФРН передасть Україні батарею протиповітряної оборони Patriot.

“Шольц підтвердив свій намір і надалі підтримувати нагальну потребу України в засобах протиповітряної оборони. Наприкінці грудня США оголосили про передання Україні батареї зенітних ракет Patriot. Німеччина приєднається до Сполучених Штатів у поставці Україні додаткової батареї ППО Patriot”, – йдеться в повідомленні Білого дому.

Експерти зазначають, що серйозні види військової техніки здатні принести Україні перемогу. Зокрема, щодо поставок американських бойових машин піхоти Bradley, то це буде поки пілотна партія.

“Сьогодні нам потрібна важка зброя, яка дає технологічну перевагу над супротивником. БМП Bradley ми давно просили. І нарешті повинні надійти перші 50 одиниць. Скоріше за все, це пілотна партія і коли американці переконаються, що ЗСУ їх можуть ефективно використовувати, ці постачання будуть зростати”, – зауважують.

 

Також експерти вважають, що обіцяні майбутні поставки двох систем Patriot посилять українські позиції.

“Розмови про Patriot йшли з початку війни. Це дуже дорога зброя – одна батарея коштує 1 мільярд доларів. Проте батарея Patriot приблизно дорівнює нашій бригаді. Дві батареї значно посилять нашу ППО”, – переконаний фахівець.