Військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов озвучив два сценарії розвитку подій на війні в Україні найближчим часом. Згідно з одним з них, до кінця року українська армія може звільнити щонайменше дві третини окупованих Росією територій країни.

“Ми можемо мати призупинення активної фази бойових дій, пов’язану зі збільшенням чисельності російської армії та недостатньою кількістю поставлених озброєнь для української армії. Це найгірший прогноз”, – сказав експерт в інтерв’ю виданню Obozrevatel.

“А найкращий прогноз – ми можемо щонайменше на дві третини просунутися вперед і звільнити нашу територію, яка сьогодні перебуває під окупацією”, – сказав він.

Жданов зазначив, що Україна обирає військовий шлях вирішення цього конфлікту. Так експерт прокоментував заяву президента України Володимира Зеленського про те, що визнання псевдореферендумів Росією повністю виключить можливість будь-яких переговорів з країною-агресоркою. Експерт додав, що на фронті у вересні почався корінний перелом на користь України.

“Ми перехопили стратегічну ініціативу в цій війні та почали звільнення наших територій. Ми змусили їх перегрупуватися так, як треба було нам. Тепер ми диктуємо правила гри. Для них це початок стратегічного програшу в цій війні”, – вважає Жданов.

Він також повідомив, що біля Бахмута тривають жорсткі бої. ЗСУ вже підірвало ключовий міст, який є у населеному пункті. Частину позицій залишать і відступлять за річку Бахмутку. Втім, зазначає експерт, наразі інформація офіційно не підтверджена. З іншого боку, позиції біля Соледара – за 8 км на північ від Бахмута – утримуються українськими бійцями. Там також ідуть дуже сильні бої, але ЗСУ – стоїть на місці. Щойно ЗСУ вирішать провести наступний етап свого контрнаступу, вони з легкістю звільнять нові території.

“Є ще таке поняття, як економіка та фінанси. Економіка РФ вже захлинається від цієї хвилі, яку вони підняли з мобілізованими. У них вже нема чим їх одягати і оснащувати… Чим далі, тим більше на Росії наростатиме проблем. Подивимося, як вони зараз далі продовжуватимуть цю мобілізацію, куди вони набиратимуть цих людей…” – продовжив Олег Жданов.

На думку військового експерта, через українські контрнаступальні дії російська армія переходить до тактики терористичних дій щодо мирного населення.

«У зв’язку з наступом українських військ в окремих районах Херсонської області підрозділи ЗС РФ переходять до тактики терористичних дій щодо мирного населення. Зокрема, у с. Велика Олександрівка окупанти використовують людей як „живий щит“. Таким чином вони не дають українським військам проводити штурмові дії», — додав він.

Як відомо, ЗСУ просуваються щонайменше на двох напрямках на схід від річок Оскіл та Сіверський Донець, де сили українські військові групувалися після попереднього контрнаступу на початку місяця, повідомляє Міноборони Великої Британії. При цьому росія створює сильнішу оборону, ніж раніше. Це пов’язано з тим, що український контрнаступ тепер може торкнутися Луганської області, де саме завершується «голосування» на так званому «референдумі» щодо приєднання цих територій до росії.

За даними британської розвідки, важкі бої також тривають у Херсонській області. Російські сили на правому березі Дніпра залишаються у скрутному становищі. Крім того, росія наполегливо намагається просунутися в районі Бахмута на Донбасі, попри те, що вона стикається із серйозним тиском на своїх північних та південних флангах.

«Ймовірно, це пов’язано з політичним тиском, оскільки росія використовує сили, які інакше могли б посилити інші фланги», — вважають у британській розвідці.