Обвалилася ділянка фронту РФ завширшки 2 км. Відсутність ротації у ЗС РФ та активність Сил оборони України на Бахмутському напрямку змусили росіян тікати в паніці.

Про це йдеться в аналітичному звіті австрійського військового аналітика Тома Купера

За його словами, ситуація у Бахмуті для ЗСУ покращилася, бо вони отримали необхідну кількість боєприпасів.

Також зіграло те, що підрозділи Сил оборони постійно змінюються і загалом проводиться їхня ротація, що не скажеш про ЗС РФ у яких, за інформацією аналітика, ротація відсутня вже кілька місяців.

“Останні 5 місяців росіяни не проводили “ротації” своїх підрозділів у Бахмуті й у районі Бахмута: виснажені підрозділи залишали всередині міста, засуджених витрачали десятками тисяч і вводили щоразу додаткові підрозділи. Як наслідок, численні їхні “полки” та “бригади” зменшені до розміру роти (200-300 військовослужбовців) і повністю виснажені. Тим не менш, їхні генерали продовжували посилати їх в бій, поки не зрозуміли, що наявні війська більше не можуть”, — пише Том Купер.

Зараз, за його даними, у Бахмуті та навколо нього є три основні зони бойових дій:

дорога 0506 на північ від Громового;
західна частина міста, враховуючи дитячу лікарню, поштове відділення №1 і квартал із приватними будинками на північ від них і ділянка на північний схід від Бахмута;
південно-західна околиця Бахмута, враховуючи трасу 0504, пагорб над Кліщівкою та канал Сіверський Донець — Донбас.
Обидві сторони мали на меті вдарити по іншій, але проблемою для росіян стала “раптова активізація” української артилерії, яка стала дуже неприємною несподіванкою для ЗС РФ, оскільки впродовж багатьох місяців ЗСУ економили снаряди, і ЗС РФ не звикли до обстрілів у таких об’ємах.

Спершу Сили оборони підірвали одну чи дві БМП російських мотострільців, які перевозили російських окупантів. Ті, хто вижив із піхоти, змушені були накивати п’ятками.

Том Купер додає, що ЗСУ встигли закріпитися на відвойованих позиціях росіян у районі каналу і створили своєрідну пастку для бійців ПВК “Вагнер”.

“Очевидно, не було іншого виходу, окрім як припинити наступ на західний Бахмута і спрямувати принаймні одну з ударних груп “Вагнера” — посилену принаймні одним із десантних підрозділів ЗС РФ — до каналу з метою зупинити просування українців і відновити лінію фронту”, — зазначив аналітик.

Аналітик наголосив, що останні дії на лінії фронту в Бахмуті не вважає контрнаступом ЗСУ, а скоріше це — вдала контратака.

“Це виявило численні слабкі місця Росії. Це показало, що їхні “регулярні” підрозділи ледве можуть утримувати — або взагалі не утримувати — лінію, коли їх атакують добре підтримані, добре керовані та навчені українські війська. Це показало, наскільки нервує російське командування і в районі Бахмута. Однак це також показало, наскільки швидко росіяни можуть “перемістити свої резерви за лінію фронту”, — написав аналітик.

Він додав, що бойові дії на Бахмутському напрямку показали, наскільки для військового командування РФ неважливе життя особового складу, головне — щоб його накази виконувалися.

У той же час варто зазначити, що останнім часом окупанти почали бідкатись на нестачу боєприпасів. Однак це лише інформаційна операція російських пропагандистів.

На цьому наголосила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

За її словами, загарбники вдосталь забезпечені озброєнням.

«Будь-яка інформація військового характеру під час війни – це зброя. Нею воюють, а не інформують. Тож, ворог просто вводить нас в оману у своїх військових цілях», – заявила Маляр.

Вона наголосила, що загарбники спілкуються між собою по телефону, а не через відео- та аудіоповідомлення в соцмережах.

Тож заступниця міністра закликала довіряти лише фактам. А факт, зокрема, – це те, що кількість ворожих обстрілів на Бахмутському і Лиманському напрямках за останні тижні суттєво збільшилась.

Тобто, за словами Маляр, стріляти таки є чим.