Ситуація навколо Бахмута стабілізується найближчим часом. Про це заявив Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.

“ЗСУ перекинули на Бахмутський напрямок до 3-4 бригад з різних напрямків, включаючи бригади, які стояли на правому березі Дніпра. Там відбулася ротація окремих бригад, які тримали оборону у передмісті Бахмута тривалий час, що підвищить ефективність наших військ”, – повідомив Згурець в ефірі телеканалу “Еспресо”.

За словами експерта, всі намагання противника пробитися зі сходу у передмістя та увійти у Бахмут, ще більше стримують російські сили. Всі напрямки навколо Бахмута вже під контролем ЗСУ.

“Ситуація навколо Кліщіївки стабілізувалась, де ворог намагався рухатися. До цього населеного пункту складно підійти ворогу. Бахмут цілком спроможний утримати російську навалу під Бахмутом, а ЗСУ – й далі перемелювати сили противника”, – додав Згурець.

На сході України, де зараз тривають найважчі бої, російські окупанти мають невеликий успіх на південь від Бахмуту. Їм удалося просунутися на 10-15 кілометрів. Однак для наших військових таке “досягнення” ворога залишилося практично непомітним.

Противник захопив населений пункт Курдюмівка поблизу траси Бахмут — Костянтинівка (логістична дорога, — Ред.). Про це офіцер 54-ї бригади ЗСУ Олександр Афанасьєв розповів в інтерв’ю Радіо НВ. Це не загрожує ЗСУ нічим страшним, оскільки загарбники лише наблизилися до цієї дороги.

“Ми не зможемо їздити в місто Костянтинівку через Бахмут, це проблема. Але так, вони захопили населений пункт Курдюмівка, це вже ближче до траси Бахмут — Костянтинівка, це логістична дорога, якою пересувається велика кількість військовослужбовців. Є інша дорога, але багато хто використовує саме цю. Все, чого вони зараз досягли — це просто наблизилися до неї”, — зазначив Афанасьєв.

Військовий додав, що не бачить нічого катастрофічного у події. Це дозволило нашим військовим зробити певні висновки та роботу над помилками.

“Причини цього просування нам довели, зробили аналіз та провели з нами роз’яснювальні роботи з приводу того, як ворог досягнув якогось успіху і щоб на наших ділянках фронту такого надалі не було”, — підсумував Афанасьєв.

За словами Олексія Арестовича, війна завершиться до середини літа, а надлам політичної системи РФ відбудеться у лютому – березні 2023 року.

Позаштатний радник глави Офісу президента Олексій Арестович упевнений у тому, що у лютому – березні наступного року путінський режим остаточно надломиться після того, як буде проведено наступну хвилю мобілізації.

Вилучення величезної кількості фахівців із народного господарства, чергова хвиля біженців із Росії, чергові десятки тисяч загиблих на фронтах в Україні – все це призведе до кризи суспільної та громадянської свідомості в РФ, до усвідомлення росіян того, що це абсолютно безперспективна історія. Таку думку він висловив в інтерв’ю Інзі Мезері.

Під час бесіди Арестович зазначив, що Захід підтримуватиме Україну стільки, скільки потрібно, навіть якщо війна триватиме до 2035 року.

“Але я не думаю, що все це затягнеться так надовго, – одразу ж запевнив українців політик. – Думаю, що росіяни можуть воювати ще аж до осені та навіть до наступної зими (у якомусь крайньому сценарії). Але мені здається, що до середини літа вже все буде закінчено. Я дивлюся за темпами, за військовими та політичними ритмами. Так ось, до середини наступного року буде кінець усьому, а надлом станеться у лютому – березні”, – каже Арестович.