Сили оборони України здійснюють контрнаступальну операцію на північному сході Харківської області. Зокрема, українські війська завдали наземних ударів у районі Куп’янська і просунулись на 20 км східніше міста.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (Institute for the Study of War, або ISW), посилаючись на російські джерела. Зокрема зазначається, що українські війська продовжують атакувати вздовж лінії Першотравене-Кислівка.

“Російські джерела продовжували стверджувати, що 14 жовтня українські війська вели контрнаступальну операцію на північному сході Харківської області”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, Міністерство оборони Росії заявило, що українські війська здійснили наземні удари в районі Куп’янська.

Російський мілітарний блогер, ім’я якого ISW не називає, також стверджував, що українські війська продовжують атакувати вздовж лінії Першотравене-Кислівка, приблизно за 20 км на схід від Куп’янська.

Також Інститут вивчення війни пише про стан справ на північному сході Донецької області.

“14 жовтня російські війська здійснили обмежені наземні атаки, щоб відновити втрачені позиції на захід від Кремінної. Український Генштаб повідомив, що українські війська відбили російську атаку поблизу Тернів, за 16 км на північний захід від Кремінної”, – пише ISW.

“Російські джерела також повідомили про те, що бої тривають в районі Терни-Торське, а один мілблогер стверджує, що 208-й російський козачий полк веде бої поблизу Тернів. Російські мілблогери стверджували, що вздовж лінії Сватове-Кремінна зосереджено від 35 до 45 тисяч українських військовослужбовців і що українські війська постійно ведуть розвідку в напрямку Кремінної”, – додали в Інституті вивчення війни.

Водночас в тилу відбуваються шалені речі.

В обмін за голоси на псевдореферендумі російські окупанти пропонували людям “військову форму” на дітей.

Про це повідомляє прес-центр на сайті Служби безпеки України.

Зазначається, що в ході стабілізаційних заходів на деокупованій Херсонщині співробітники СБУ знайшли ще одну штаб-квартиру окупантів у селі Новоолександрівка.

Приміщення сільської ради вони використовували як базу для проведення “референдуму”. Серед агітаційних матеріалів правоохоронці виявили там велику партію дитячого одягу в мілітаристичному стилі.

“Ці речі один в один копіювали одяг російських загарбників і були призначені для місцевих жителів як заохочення прийти і проголосувати на фейковому волевиявленні”, – пояснили у спецслужбі.

Також українців намагалися підкупити безкоштовними продуктами харчування.

“Втім, коли ворог побачив, що місцеві жителі уникають участі у псевдореферендумі, вони вдалися до погроз та махінацій. Так, схиливши декількох колаборантів до співпраці, вони дали їм по два озброєних військовослужбовця РФ і почали “обхід” кожного будинку. Якщо люди не відкривали двері, окупанти все одно враховували всіх прописаних за адресою як голоси “за”, – йдеться у повідомленні.

Так, СБУ вже задокументувала ці злочини і отримала списки, установчі дані та всю необхідну інформацію на кожного колаборанта.

“Всі причетні до злочинів проти основ національної державності будуть неодмінно покарані”, – наголосили в СБУ.

Як повідомлялося, на Херсонщині окупанти, коли втікали пд натиском ЗСУ, покинули цілі арсенали боєприпасів. Зокрема, у звільнених ЗСУ населених пунктах виявлено покинуті окупантами боєприпаси до реактивних систем залпового вогню “Град” та “Ураган”.

У покинутих окупантах складах українські військові затрофеїли пів тисячі артилерійських снарядів, боєприпасів до реактивних систем залпового вогню “Град” та “Ураган”, понад 100 протитанкових керованих ракет і протитанкових мін.

Усі ці снаряди, як обіцяють в ОК “Південь”, найближчим часом буде “повернуто” їхнім власникам “найкоротшим способом доставки”.