Наші захисники контратакують та контрнаступають, тож досягають певних успіхів і на Луганському напрямку – під український прапор повернулися 4 населені пункти. Водночас всі розуміли плани ЗСУ, але тримали тишу, тому що кожен метр та кожен звільнений населений пункт Луганської області – дається дуже важко.

Про це в одному з інтерв’ю розповів голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. Він також зазначив, що за час від успішної операції зі звільнення Харківщини та звільнення Лиману – росіяни все ж змогли доволі потужно підготувати лінію оборони – вони окопалися та все замінували.

Окупанти мінують невеликі мости, аби з тилу їх не могли оточити. Просування ЗСУ йдуть доволі важко, але крок за кроком – є звільнені населені пункти, – зазначає Сергій Гайдай. За словами Гайдая, окупанти також підривають невеличкі мости, щоб їх не оточили.

“Увесь берег річки Красна на Сватівщині заміновано. Загарбники продовжують посилено обстрілювати деокуповані села”, – йдеться в повідомленні.

“Просування Збройним Силам України дається достатньо важко, але все одно воно відбувається. Крок за кроком. Ми бачили вже й на мапі, що звільнюються населені пункти Луганщини, будемо заходити та дивитимемось, що там відбувається, скільки людей залишилось та чим ми можемо їм допомогти”, – додав очільник обладміністрації.

Тож, як відомо, напередодні українські воїни на Луганщині звільнили ще три населені пункти. Однак окупанти продовжують обстрілювати звільнені Збройними Силами України території.

«ЗСУ продовжують звільняти населені пункти Луганщини – ще над трьома із них замайорів синьо-жовтий прапор. Втім, росіяни нещадно накривають вогнем ті райони, де самі нещодавно базувалися. Координати, де саме залишаються люди, пам’ятають – туди і б’ють. Дістається селам на Куп’янському та Лиманському напрямках. Із танків та артилерії окупантами розстрілюються Невське, Стельмахівка, Надія та Білогорівка. Відбиті атаки противника в районі Білогорівки», – повідомив Гайдай.

Водночас він додав, що у Лисичанську окупанти вивозять майно місцевих жителів. При чому пояснюють свої дії «указом» Владіміра Путіна про введення на анексованих територіях «воєнного стану». Тобто загарбники розповідають містянам, що беруть необхідне для потреб оборони. Як зазначив Гайдай, з кожною ротацією ворога квартири лисичан стають більш порожніми. 

«І у цьому місті, і у Сватовому є багато фактів заселення військових та колаборантів у чужі домівки. Ще далі від лінії фронту (щоправда, поки незрозуміло чому) триває розбудова «лінії вагнера». А на стовпах почастішали оголошення про набір на вакансії «групою вагнера», – додав Гайдай.

Окрім того, Гайдай повідомив, що на захоплених територіях Луганської області почастішали оголошення про набір найманців до приватної військової компанії «Вагнера».

«Чомусь, у «елітній» компанії вакансії останнім часом почастішали. Також слід зазначити, що в росіян спостерігається суттєвий некомплект офіцерських та сержантських посад інструкторсько-викладацького складу навчальних частин. Це спричинено загибеллю більшості таких спеціалістів під час бойових дій, а також через надмірну кількість мобілізованих», – зазначив очільник ОВА.

Так, за даними голови ОВА, шукають, зокрема, бульдозеристів, водіїв-маніпуляторників, екскаваторників та водіїв важної техніки. Вимоги: вік 24-50 років і досвід роботи на подібній техніці.

Також у росіян спостерігається «суттєвий некомплект» офіцерських і сержантських посад інструкторсько-викладацького складу навчальних частин у зв’язку із загибеллю більшості таких спеціалістів під час бойових дій, а також через надмірну кількість мобілізованих.

Непоодинокими, за інформацією Гайдая, є випадки призначення на подібні посади осіб рядового складу, які щойно підписали контракт і мають хоч якийсь бойовий досвід.