У Росії немає жодних перспектив прориву української оборони на Донбасі. Тим часом українське командування показує професійну роботу з оборони.

Як заявив в інтерв’ю NV військовий аналітик, екс-командувач армією США у Європі Бен Ходжес, з 2014 року Росія змогла окупувати 10-15% території України, включаючи Крим. Зараз же путінській армії мало кількох місяців для захоплення Бахмута. Місто-фортеця досі стоїть.

“Зараз після місяців і місяців боїв біля Бахмуту, вони, здається, все ж таки беруть це маленьке місто Соледар, продовжують бої навколо Бахмуту і втрачають тисячі людей та не можуть відкинути звідти українських солдат. Навіть якщо вони це зроблять, тоді що? Якщо відійти від емоційної складової, це не призведе ні до чого важливого для російської армії. Вони не мають там підривних сил, і не видно перспектив для якогось прориву, який вони б могли влаштувати”, – пояснив Ходжес.

Генерал зауважив, що українське командування професійно організувало оборону Донбасу, а нарощування ресурсів Сил оборони України не дає окупантам шансу на прорив.

Однак росіяни, найімовірніше, проводять серйозну інформаційно-психологічну операцію, спрямовану на створення напруги в Силах оборони України.

Таку думку озвучив сьогодні, 20 січня, військовий експерт Владислав Селезньов в ефірі телеканалу FREEДОМ, говорячи про російські плани щодо повторного наступу.

“Тут є серйозна інформаційно-психологічна операція, спрямована на внесення сум’яття в уми офіцерів Генерального штабу Збройних сил України та, відповідно, створення напруги в українських Силах оборони. Думаю, що тут ми насамперед повинні орієнтуватися на дані української розвідки, розвідки партнерів — Великої Британії, США, і вже на підставі цієї інформації робити відповідні висновки. Дуже важливо розуміти, де путінська армія готується до наступу, щоб створювати відповідні умови, щоб цей наступ перетворився на пшик”, — зазначив експерт.

Селезньов наголосив, що легко не буде. Адже нинішня війна — наймасштабніша на території європейського континенту з часів завершення Другої світової. І вона вимагає консолідації всіх зусиль.

“Українські воїни виконують свої завдання на фронті. Жителі країни, кожен на своєму місці, допомагає в силу своїх можливостей, надає допомогу для українських Сил оборони. Ми разом тримаємо цей удар. Ми разом боремося за нашу незалежність, відстоюємо і працюємо над тим, щоб повністю звільнити територію України в межах кордонів 91-го року”, — сказав гість ефіру.

Він також звернув увагу на те, що вкрай важливою є заява керівника Головного управління розвідки Міноборони України Кирила Буданова.

“Він абсолютно категорично і досить чітко комунікує буквально таку фразу. До кінця літа поточного року територія України в межах кордонів 1991 року буде звільнена. З урахуванням рівня інформованості цієї посадової особи, я думаю, він говорить те, що буде насправді. І це важливо”, — сказав Селезньов.

Однак, це не означатиме кінець війни, вважає експерт. Це означатиме кінець інтенсивних бойових дій на території України.

“Тут ми повинні брати до уваги такий фактор. Територію Чернігівської, Сумської та Харківської області звільнили ми від противника досить давно, але, однак, наше прикордоння постійно перебуває під артилерійськими, мінометними обстрілами з боку російських окупантів. Чи можна говорити щодо мирних жителів цих районів нашої країни, що війна пішла від їхніх домівок? Ні”, — резюмував Селезньов.

Путінська армія намагається в такий спосіб створити передумови для того, щоб постійно тримати в напрузі мирних жителів України, наражає на ризик їхні життя і здоров’я, каже він. І це, безумовно, серйозна проблема.

“Тому з виходом на державні кордони війна навряд чи припиниться. Який буде формат бойових дій далі — мені складно про це судити. Але також мені абсолютно очевидно таке: для того, щоб ми могли фіналізувати нинішнє російсько-українське протистояння, необхідно вирішити головну місію — максимально послабити бойовий потенціал російської окупаційної армії. Ведмідь, у якого вирвані ікла і кігті, становить значно меншу загрозу, ніж із ними. Тому над цим зараз і працюють українські Сили оборони, знищуючи живу силу, техніку, засоби зв’язку, пункти управління противника. Це вкрай важливо”, — підсумував гість ефіру.