Австрійський аналітик Том Купер заявив, що найближчими днями Збройні сили України можуть деокупувати місто Лиман Донецької області. За його словами, українські сили вже знаходяться за 20 км на північ і північний схід від населеного пункту.

Також він зазначив, що становище армії РФ у Лимані небезпечне, але окупанти мають намір триматися до останнього, щоб виграти час. Про це Купер розповів в інтерв’ю «Суспільному».

Експерт зазначив, що ЗСУ відтісняють російську армію від річок Оскол та Сіверський Донець. При цьому він пояснив, що ландшафт у цій місцевості є складним через ліси великої площі. Водночас він упевнений, що українські військовослужбовці мають гарні перспективи для звільнення міста Лиман від російських окупантів.

Купер вважає, що у Лимані російська окупаційна армія намагається виграти час, щоб не дозволити українським військовим просуватися на інших напрямках фронту.

«Українські сили вже знаходяться за 20 км на північ і північний схід від Лиману і навіть на схід від міста. Російські війська там – у небезпечному становищі. Вони тримаються, бо намагаються виграти час. Це на руку Росії. Поки українські війська зайняті в Лимані, вони не можуть просуватися на заході або на півночі Луганщини, які також важливі через квазіреферендум, який проводиться Росією», – сказав австрійський аналітик.

Також він розповів, що зараз Збройні сили України обрали найкращу на сьогоднішній день тактику – атаку. Купер вважає, що дуже важливо зберегти українські сили у боєздатному стані, щоб вони могли продовжувати тіснити армію РФ до кордону.

«Якщо ви атакуєте, то вибираєте позицію та час для атаки. Якщо зупиняєтеся, то передаєте ініціативу ворогові, і повірте мені кожна атака, незалежно від того, наскільки вона маленька чи велика, – це шок і несподіванка для людей, на яких напали. Тому завжди краще атакувати, ніж захищатись», – резюмував експерт.

Зазначимо, що Інститут вивчення війни припускає, що крах в районі Лимана, ймовірно, матиме серйозні наслідки для російських військ на півночі Донецької та західній частині Луганської областей

“28 вересня російські мілблогери обговорювали досягнення України навколо Лимана з підвищеним занепокоєнням, припускаючи, що російські сили в цьому районі можуть зазнати неминучої поразки”, – йдеться в повідомленні. 

Аналітики кажуть, що українські бійці вже можуть завдати удару по позиціях і комунікаціях, які підтримують лиманське угруповання противника.

“Крах лиманського котла, ймовірно, матиме серйозні наслідки для російського угруповання на півночі Донецької та заході Луганської областей і може дозволити українським військам загрожувати позиціям РФ уздовж західного кордону Луганської області та в районі Сєвєродонецька – Лисичанська”, – йдеться у повідомленні.

Експерти наголошують, що російське міноборони не спромоглося інформаційно підготувати своє населення до неминучої поразки у Лимані. Це, ймовірно, призведе до ще більшого зниження і без того низького бойового духу громадян РФ. Після успішного контрнаступу ЗСУ на Харківщині це буде ще один удар, який продовжить руйнувати моральний стан і спричиняти паніку серед військових Росії.

“Гнівна реакція російського інформаційного простору, ймовірно, зіграла свою роль у тому, що Путін оголосив часткову мобілізацію невдовзі після першого масштабного контрнаступу України, намагаючись посилити підрозділи армії РФ”, – зауважили в Інституті.

Також зазначається, що 28 вересня українські війська продовжували досягати значних успіхів навколо Лиману, наступаючи з півночі вздовж дуги Зелена Долина – Колодязі та з південного сходу в районі Ямполя. 

Тож ЗСУ: взяли під контроль Зелену Долину (15 км на північ від Лиману) і просунулися на схід, щоб взяти під контроль Колодязі (11 км на північний схід від Лиману); просунулися на південний схід від Колодязі та ведуть бої на околицях Торського, лише за 12 км на північний схід від Лиману; скупчилися біля Ямполя (13 км на південний схід від Лиману) і прорвали там російські оборонні рубежі, щоб просунутися на Торське з південного заходу.

А також вони атакують Шандриголове, приблизно за 10 км на північний захід від Лиману; звільнили Новоселівку, на південь від Шандриголового та за 10 км на північний захід від Лиману, а ще намагаються взяти під контроль дорогу Сватове-Лиман, яка зараз є критичною наземною лінією зв’язку (GLOC) для російського угруповання в Лимані.