Позиція Верховної Ради є однією з важливих складових процесу, який спрямований на перемогу й повернення тимчасово окупованих територій.

Про це заявив спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков в ефірі телеканалу “Україна 24”, відповідаючи голові української делегації у Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Леоніду Кравчуку, який заявив, що не Разумкову вирішувати справи ТКГ.

“Одними з важливих позицій і думок, які лунали, були якраз з Верховної Ради. Я думаю, так буде і надалі. Якщо ми говоримо про те, кому вирішувати, я думаю, що багато складових цього процесу: на що можна впливати, на що не можна впливати, на що треба впливати. Однак я також хотів би нагадати, що в цьому форматі працюють і народні депутати, тому Рада до цього процесу залучена більше ніж інші. Саме позиція Ради є однією з важливих складових процесу, який направлений на перемогу й повернення наших тимчасово окупованих територій і в першу чергу повернення наших громадян, які сьогодні поки що залишаються на цих територіях”, – заявив Разумков.

До слова, перенесення зустрічі Тристоронньої контактної групи з Мінська в інше місце не обговорювалося, а саме місце не має значення для зустрічей в форматі відеоконференцій.

Про це в ефірі каналу “Україна 24” сказав голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук, коментуючи слова журналіста Дмитра Гордона про те, що переговори ТКГ у Мінську не мають сенсу і відбуватимуться у Відні.

“Є порядок, якого потрібно дотримуватися. Наприклад, група називається як? Тристороння контактна група. Провідну роль там грає модератор, ОБСЄ, і “тристороння” – означає Україна, Росія й ОБСЄ. Таким чином, щоб вирішити питання, де має збиратися група, потрібно спільне рішення, одна Україна не може вирішити це питання, як і Росія”, – сказав Кравчук.

Він нагадав, що Росія вже намагалася в односторонньому порядку призначити місце зустрічі для чергового засідання.

“Уже було таке, що Росія запропонувала фізичну зустріч в Мінську, але модератор зробив відповідне подання, в якому зазначив, що за таких умов поки, з огляду на коронавірус, немає можливостей. І ми з цим згодні і дотримуємося цієї позиції”, – сказав Кравчук.

Голова української делегації також вважає, що, виходячи з нинішніх реалій, фізична присутність сторін для участі в засіданні ТКГ не є обов’язковою.

“Звичайно, якщо говорити про думку конкретної людини – так, зараз немає таких умов, щоб збиратися в Мінську, і коронавірус і політична ситуація там не сприяють для зустрічей, але це моя особиста думка. Ми поки що не ставимо питання про перенесення зустрічі кудись або проведенні її десь фізично. А для зустрічі в відеоформаті не має ніякого значення, де перебувають учасники”, – сказав Кравчук.