Народні депутати роблять все наперекір шостому українському президенту Володимиру Зеленському. Все тому, що він оголосив про розпуск парламенту під час своєї інавгураційної промови.

А так не слід було робити, вважає перший український президент Леонід Кравчук. Таку думку він висловив в інтерв’ю Ad Astra.

"Заяву про розпуск Верховної Ради треба було робити не під час інавгураційної промови. Краще це було б зробити вже потім із кабінету президента, бо тепер депутати роблять усе наперекір Зеленському,"– сказав Кравчук.

На думку першого президента, Верховна Рада зараз "не служить як треба українському народу, депутати налаштовані лише на те, щоб залишитись при владі".

"Я дивився інавгурацію і аналізував мову, поведінку і постать Зеленського як президента. Вона вирізняється з-поміж попередніх, є сучаснішим. Він – інша людина, іншої філософії, іншого бачення життя. Якщо Зеленський оточить себе професійними людьми і буде слухати їх і народ, то щось у нього вийде", – додав Леонід Кравчук.

Окрім цього, раніше Кравчук заявляв про те, що за атаками на президента Володимира Зеленського стоїть український парламент, а за ним – попередній глава держави Петро Порошенко і його оточення. 

Він також розповів про свою розмову з Володимиром Зеленським. За його словами, це була не та розмова, яка могла б відбутися, враховуючи досвід Кравчука.

"Я зустрічаюся з тими, хто мене запрошує. Я не хочу дзвонити комусь: чи то президент, чи то король, цар – для мене вже не має значення. Я не хочу нав'язувати комусь свою думку. Якщо хтось захоче почути мою точку зору – я з великим інтересом це сприйму. Я спілкувався з Зеленським по телефону, але така серйозна розмова, яку я міг би викласти сьогодні, враховуючи свій досвід", – розповів він.

Пізніше Кравчук уточнив, що спілкувався із Зеленським до інавгурації.

"Я спостерігав всіх президентів, як вони приходили до влади, я спостерігав їх перші 30 днів. Зеленський працює 30 днів, і ми до нього вже виставили стільки претензій, що нормальна людина не може їх виконати, навіть якби захотіла. І ЗМІ – мало спілкується, мало зустрічається, не все каже, там не буває, там не подав указу. Треба мати реальні оцінки. Я бачив всіх президентів і скажу, що такої атаки, як є на президента Зеленського, на інших президентів не було. Ця атака всередині, прихована, парламенту України, а за ним стоїть президент Порошенко і його команда", – вважає Кравчук.