Глава делегації України в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук зауважив, що головною умовою відродження тимчасово окупованих територій є створення на Донбасі вільної економічної зони.

Про це він сказав під час ефіру на телеканалі Obozrevatel TV.

“Коли ця зона буде прийнята, зовсім зміниться управлінська ситуація. Прийдуть інвестиції, будуть гарантії для інвесторів, для багатьох галузей будуть пільгові умови”, – запевнив перший президент.

Він нагадав про те, що свого часу в 1993 році він підписав указ про створення вільної економічної зони в Донецькій і Луганській областях, але згодом про цю ідею забули через складну політичну ситуацію в країні.

За думкою Кравчука, вільна економічна зона на Донбасі стане запорукою надходження в цей регіон інвестицій.

“А це для нас головне. Без інвестицій підняти те, що там зруйновано, неможливо”, – підкреслив він.

Також перший Президент України відзначив існування червоних ліній за які представники ТКГ не мають право заступати.

“Звичайно, ніколи ні з ким ми не будемо обговорювати питання, які перебувають за червоною лінією. Це суверенітет, територіальна цілісність, незалежність країни. Це питання, які не обговорюються і в порядок денний не вводяться. Це питання за межами обговорення. Це питання нашого життя, нації, народу, і я на це ніколи не піду і жодного документа ніколи не підпишу за будь-яких умов”, – сказав Леонід Кравчук.

Нагадаємо, що представник Києва у ТКГ у Мінську Леонід Кравчук під час першої зустрічі з українською делегацією озвучив ідею надати Донецькій і Луганській областям статус вільних економічних зон.

Також, Кравчук пропонував у разі провалу переговорів щодо Донбасу Україна може ініціювати підписання нового Будапештського меморандуму.