Лідерка ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко є найбільш досвідченим політиком із можливих кандидатів на президентських виборах в Україні, вважає перший президент України Леонід Кравчук.

Про це він заявив на прес-конференції у Львові.

На думку Кравчука, на цих виборах буде запропоновано багато стратегій розвитку держави, але найголовніше, на його думку, питання, як це все втілити в життя. А для цього треба мати не лише бажання, а й команду, яка може реалізувати задумане.

Кравчук зазначив, що був на презентації програми Юлії Тимошенко «Новий курс України» і побачив, що в неї «червоною ниткою через усі цілі і завдання проходить визначальна думка – опора на народ».

«Чи готовий народ підтримати опору на його плечі? Це залежить не тільки від Тимошенко, а й від всієї громадськості, яка хотіла би змінити життя на краще», – сказав політик.

Він додав, що вважає лідерку «Батьківщини» «однією з найдосвідченіших людей виконавчої влади».

Також Кравчук позитивно оцінив ідею Тимошенко стосовно того, щоб громадські структури контролювали роботу влади.

«Якщо Юлія Володимирівна стане лідером, я готовий кожен день приходити і говорити, що робити не можна», – сказав перший президент.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

Водночас він заявив, що не піде в жодну політичну силу і не буде в штабі жодної з партій, в тому числі «Батьківщини».

«Я буду кіт сам по собі, не хочу бути зв’язаний, а хочу об’єктивно оцінювати всіх кандидатів. І хоча я симпатизую Тимошенко, але не буду дивитися на неї крізь рожеві окуляри»«, – додав він.

Окрім того, Кравчук заявив, що, на його думку, «коли жінка стане президентом, це переламає хід історії» і що «для неї мир і спокій в Україні стануть визначальними».

За словами Кравчука, щоб зупинити війну, потрібні «переговори».

«Як би ми не ставилися до Росії, треба ініціювати постійні переговори з нашим ворогом. Без переговорів, без вироблення концептуальних речей буде важко», – заявив він.

На думку першого президента, мінський формат свого часу «зупинив ще одну можливу масштабну агресію проти України». Але зараз цей формат уже не працює і працювати не може, адже там «не представлені особи, які можуть підписувати документи, що будуть ратифіковані парламентами».