Мінський формат – це вимушена позиція України, про це перший президент Леонід Кравчук сказав у інтерв'ю телеканалу "112-Україна", передає Корупція. Інфо

Популярне: СМІХ І ГРІХ! Наркоман покусав патрульних під час затримання! Озброєний ЗУБАМИ(ВІДЕО)

"Формат був женевським, але Путін переконав і канцлера Німеччини, і президента Франції перенести його у Мінськ. Переконав просто: мовляв, якщо хочете приймати рішення, треба, щоб там були представники "Л-ДНР". Ми не змогли передбачити, що прийнявши цих людей у Мінську, ми тим самим сказали, що у нас громадянська війна між тими людьми, які представляють Україну і ті, які представляють окуповані райони", – сказав Кравчук.

Потім Росія почала на цьому спекулювати: мовляв, вона не учасник, а спостерігач.

"Мінський формат у такому складі і з такою філософією не може допомогти Україні повернути свої території, відновити контроль над кордоном, встановити українську владу на всіх територіях. Мінський формат зможе вирішити ці питання лише при зміні його статусу", – пояснив перший президент.

У нормандському форматі беруть участь глави, але не підписують документи. Вони лише транслюють думки у Мінськ.

"Такий формат – це вимушена позиція України. Україна десь помилилася, це використали, і ми загнані в глухий кут. Ми змушені говорити, що без цього формату було б ще гірше"

Помилкою Кравчук вважає документ, в якому Україна зобов'язалася змінювати конституцію і проводити вибори на усіх територіях. Адже читають пункти в тому порядку, який вигідно політикам.

"А ви не знайдете напису, що другий пункт обов'язково буде після першого", – наголосив Кравчук на слова журналіста про те, що у документі прийняті зобов'язання треба виконувати по порядку.