Перший президент України охарактеризував колишнього заступника глави СБУ і можливого нового главу силового відомства – Олександра Радецького як людину, що не має інших цілей, окрім як служити Україні.

За словами Леоніда Кравчука, обидва Радецьких (Віталій – батько, Олександр – син) завжди понад усе ставили інтереси України.

«Я Олександра Радецького знаю по батькові, тому що батько був міністром оборони, коли я був президентом. І я не раз чув по телефону, коли він спілкувався з сином, що та людина освічена, урівноважена, аналітично мислить і не має інших цілей, окрім як служити Україні. Таке, по крайней мере, у мене склалося враження», – розповів Кравчук.

Перший президент України підкреслив, що щоб щось змінити в країні, потрібно приймати якісні кадрові зміни.

«Коли змінюється влада, то змінюється практично і весь чиновницький склад. Попередні служили, і це нормально, президенту Порошенко. Президент Зеленський поставив завдання змінити систему влади. Раз так, то виникає питання, а можуть цю нову систему втілити старі кадри, які працювали в іншій системі? тобто, чи зможуть вони за короткий період перебудуватися і служити вже іншими принципами? Тому з досвіду інших країн ясно, що повинно бути якісне кадрове зміна», – підсумував Леонід Кравчук.

Як відомо, Олександр Радецький працював на посаді заступника голови СБУ з 19 липня по 6 серпня 2015 року. До цього він обіймав посаду начальника департаменту охорони державної таємниці та ліцензування СБУ. Перед тим, у 2007-2010 роках, очолював управління СБУ в Тернопільській області.

Батько Радецького – Віталій Радецький – генерал армії, в 1993-1994 роках він обіймав посаду міністра оборони України. Олександру Радецькому 49 років.

Відзначимо, що перший президент також прокоментував повернення Саакашвілі громадянства.

"Я думаю, що перш за все для Зеленського є момент справедливості і момент гідності. Адже ми пам'ятаємо, як Петро Порошенко надавав громадянство Саакашвілі – дуже швидко знайшли і дуже швидко позбавив. Я переконаний, що в цьому наданні і позбавленні абсолютно не було національних інтересів України. Тут були особисті інтереси Порошенка", – сказав Кравчук.

За словами президента, Петро Порошенко нібито був упевнений, що Саакашвілі додасть йому рейтингу, проте його амбіції екс-голові держави не сподобалися.

"І всі інсинуації навколо Саакашвілі не мали нічого спільного ні з законом про громадянство, ні з позицією президента Петра Порошенка. Тому президент Зеленський відновив справедливість, відновивши громадянство Саакашвілі", – уточнив він.