Перший президент України Леонід Кравчук прокоментував період президентства Петра Порошенка. За його словами, головним недоліком колишнього глави держави стала жадібність та кар’єризм.

Про це Кравчук заявив у інтерв’ю.

“У нього два недоліки великі, я думаю, вони й сьогодні діють. Це його всеохоплюче бажання стати багатою людиною. Він тут не зупиниться ні перед чим. Він бізнесмен. Він творив не управління державою, а бізнес-імперію, якою управляли його соратники. Бізнес-команда. Це перший його недолік, який – ну, він як бізнесмен, він же грамотний чоловік, освіта у нього стаціонарна, це ж не те, що він отримував її десь там, володіє логікою, мовою, але ось ця вада, не зупиняє його ні перед чим, — це багатство. І друге – це кар’єризм неймовірний. Просто неймовірний”, — сказав він.

Окрім цього Кравчук заявив, що Порошенко не хотів нікого слухати. Це стало однією з причин його поразки на виборах.

“Ну, він нікого не хотів слухати. Нікого. Я звертався до нього нечасто, але двічі звертався з якимись пропозиціями й зрозумів, що краще не звертатися. Він слухає, навіть викликає до себе виконавця, але і виконавець, і він знає, що нічого робитися не буде”, — зазначив перший президент.

Також він назвав свою найбільшу помилку на початку президентства.

Перший президент України Леонід Кравчук заявив, що його помилкою було відчуття ейфорії та ідеалізму на початку президентства.

«Найбільша моя помилка була, що в моїх діях на перших порах було дуже багато ідеалізму, дуже багато ейфорії. Я розказував про Ленінську бібліотеку і не тільки, я був членом комісії з розслідування Голодомору в Україні, я перегорнув своїми руками понад 10 тис. документів, які свідчать про загибель людей, про їхні страждання, про смерть, про голод. Це передати важко, це передати просто неможливо. І на основі цих моїх знань я думав, що наші люди дуже хочуть свободи. Дуже хочуть демократії. Дуже хочуть, щоб все було гаразд і все було за участю всіх. Я помилився», – сказав Кравчук.

За його словами, він усвідомив цю помилку після спілкування з працівниками одного з підприємств у Херсонській області.

«Моя помилка – я зрозумів, коли приїхав колись на Херсонський бавовняний комбінат. Я виступив – президент виступає вперше там, і кажу, що «шановні, ось у нас є незалежність тепер, але незалежність – це тільки база для того, щоб ми стали кращими. Сама незалежність автоматично працювати не може. Щодня треба працювати, змінювати життя, починаючи з себе». Ну, намалював картину, що людина має жити, творити. Запитання є? Є. Підіймається, хтось із колективу жіночого відходить, підходить до мене й каже: «Леоніде Макаровичу, а навіщо нам такий президент, який примушує працювати?», – пригадав Кравчук.