Певна кількість народних депутатів, зокрема і від партії “Слуга народу” на думку заступника голови парламентського комітету з питань місцевого самоврядування та організації державної влади намагались тиснути на генерального прокурора України Ірину Венедіктову.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів народний депутат фракції монобільшості Олександр Качура.

«Не хочу тут називати ніякі прізвища (і я не буду їх називати, і не маю права називати), але всі намагання, які були щодо Венедіктової змусити її повпливати якось політично, ухвалити те чи інше рішення, у тому числі, від народних депутатів різних політичних партій і від «Слуги народу» також (так склалося), вони всі увінчалися лише тим, що Венедіктова їм сказала: «Дорогі мої друзі, читайте Конституцію, де є мої і ваші повноваження, і більше не приходьте до мене з такими питаннями», – розповів Качура.

Водночас він додав, що, на його думку, наразі немає підстав для того, аби звільняти чинного генпрокурора, бо вона «перебуває на своєму місці» і він «усім, чим може, буде їй допомагати».

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Президент Володимир Зеленський дав генеральному прокурору Ірині Венедиктової час до кінця 2020 року, щоб та показала результат – кроки в сторону “посадок” корупціонерів, інакше їй зарожує відставка.

“Якщо зараз чинний генпрокурор, новий генпрокурор, якщо вона – це вона, жінка, професійна жінка – якщо вона до кінця року не покаже свого результату, їй я дам таку ж відповідь”.

“Вони могли не пересаджати всіх корупціонерів, я розумію, півроку – дуже мало. Але повинні бути кроки, ми повинні відповідати перед суспільством, якому ми пообіцяли, що будуть посадки. Ми це обіцяли”.

За словами Зеленського, призначаючи колишнього генпрокурора Руслана Рябошапку, він говорив йому, що через півроку буде вимагати “реальний результат”.

Реагуючи на слова інтерв’юера, що 6 місяців – короткий строк, Зеленський відповів, що “немає часу”.