Очільник МОЗу Максим Степанов припускає, що у випадку серйозного зростання кількості хворих на коронавірус, до роботи в лікарнях зможуть залучати студентів-медиків і лікарів-інтернів.

Про це Степанов розповів на брифінгу.

“У нас дійсно є досить напружена ситуація з кількістю людей, які госпіталізуються. І зрозуміло, що збільшується навантаження на наших лікарів, які працюють в лікарнях, у реанімаційних відділеннях. Ми розглядаємо таку можливість, і у нас є чітке розуміння, в який спосіб ми можемо додатково залучати або лікарів-інтернів, або студентів 5-6 курсу.

Кваліфіковану медичну допомогу можуть надавати виключно спеціалісти. Спеціалістом є лікар, який закінчив медичний університет, пройшов інтернатуру і який самостійно може надавати медичну допомогу. Ані лікарі-інтерни, ані студенти медичних університетів не є такими спеціалістами”.

“Залучення лікарів-інтернів можливо в лікарнях, але їх робота може бути виключно під керівництвом лікаря. В інший спосіб це неможливо. Тому що тільки лікар-спеціаліст може надавати медичну допомогу самостійно”.

Відзначимо, в Україні лікарняні ліжка для пацієнтів з підозрою або підтвердженою коронавірусною хворобою COVID-19 вже заповнені на 62,3%. Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Зазначається, що найгірша ситуація спостерігається на Донеччині та Луганщині. Зокрема, в Донецькій області показник заповнювання ліжок становить 91%, у Луганській – 85%, в Одеській – 78,6%, у Хмельницькій – 72,6%, а в Чернігівській області – 69%.

При цьому лише на Херсонщині, Тернопільщині, Кіровоградщині, Івано-Франківщині й Житомирщині цей показник нижче 50%.

Також в усіх областях, крім Кіровоградської, перевищено показник захворюваності на 100 тисяч населення, який має становити не більше 40. Загалом в Україні він становить 187,3.