Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив про те, що уряд занижує плани зборів, тим самим маніпулюючи реальною інформацією про успіхи митниці.

Про це він заявив в інтерв’ю Економічній правді.

“Подивіться, наскільки впав імпорт у нас, в 2020 році, і наскільки впали нарахування і, відповідно, індикативи наскільки були зменшені. Це несумірні цифри просто”, – повідомив народний депутат від партії “Слуга народу” в інтерв’ю ЕП.

“Якщо імпорт впав, наприклад, в червні-липні на 7%, чому планові індикативи ми на 20% зменшуємо, а потім захоплено рапортуємо про перевиконання?” – додав Гетманцев.

У зв’язку з цим депутат підтримав критику Верховної Ради на адресу міністрів.

“Якщо ми бачимо, що, наприклад, є провал по митниці, ми пропонуємо допомогу міністру, щоб налагодити роботу на митниці. Нічого не відбувається. Коли приходить бізнес, коли ми бачимо цифри по надходженнях до бюджету, що робити? Ви пропонуєте просто мовчати? ” – задався питанням Гетманцев.

За його словами, в результаті подібних маніпуляцій в оману вводиться вище керівництво країни.

“Ми не можемо дозволити члену нашої команди, за якого ми всі несемо політичну відповідальність, в одній заяві стверджувати, що на митниці ховається 5-10 млрд грн в місяць, а в другому, при абсолютно необґрунтоване зменшення індикативів – що все добре, і реформування йде повним ходом, і ми перевиконуємо плани “, – резюмував Гетманцев.