ЗСУ почали розмінування територій перед контрнаступом, – повідомляє WP.

Українські сапери вже почали розміновувати території перед таким довгоочікуваним контрнаступом ЗСУ. На яких саме ділянках фронту відбувається розмінування, ясна річ, залишається таємницею.

Водночас провідне американське видання із посиланням на українських військових стверджує, що роботи з розмінування тривають уже кілька тижнів.

Як і Росія, Україна встановила тисячі мін уздовж своєї лінії фронту. І щоб просунутися на окуповану територію, її військам потрібно пройти через ці лінії, не сповістивши про це росіян. І тепер наші сапери мають виходити в поля і непомітно знімати міни. Вони роблять це вручну.

Командир інженерного підрозділу 1-ї танкової бригади з позивним “Клімат” розповів, що роботи з розмінування тривають вже кілька тижнів, але він відмовився назвати точні місця і методи, які використовуються для деактивації мін.

За його словами, після того, як ділянка розмінована, встановлюють знаки – іноді з підсвічуванням, щоб вказати шлях у бік російських позицій. Також українські сапери для розмінування використовують спеціально модифіковані машини на базі відомого німецького бойового танка Leopard 2 і машини радянської розробки − УР-77 “Метеорит”.

За словами полковника Управління інженерних військ ЗСУ Сергія Матвійчука, найкращим варіантом для розмінування могла б бути штурмова машина M1150 на основі M1 Abrams, але Україна такої техніки не отримала. Він зазначив, що загалом українській армії бракує інженерних танків та інших подібних інструментів.

Окупанти теж дарма часу не гаяли
Матвійчук також розповів, що Росія створила “масивну систему інженерних загороджень”, які становлять “серйозну перешкоду для мобільності військ”.

WP зазначає, що українцям доведеться пробити ці укріплення, щоб відвоювати територію і витіснити росіян. А це своєю чергою вимагає спеціальної підготовки та обладнання, а також ретельної розвідки, щоб знайти слабкі місця окупантів.

Крім того, наголошується, що наступ буде важчим, ніж звільнення українських територій минулої осені, бо росіяни вчаться на своїх помилках і теж краще готуються. Видання припускає, що це і є причинами, чому довгоочікуваний контрнаступ досі не розпочався

Коли почнеться контрнаступ ЗСУ
Олексій Данілов зауважив, що перед Україною стоїть дуже відповідальне завдання. Права на помилку немає, адже це історична можливість, яку ми не можемо втратити.

Це (початок контрнаступу) може статися завтра, післязавтра або через тиждень,
– сказав секретар РНБО.

Також додав, що українські воїни почнуть наступ, коли командири розрахують, що “ми можемо отримати найкращий результат на цьому етапі війни”.

На запитання журналістів, чи готові ЗСУ, Данілов відповів: “Ми завжди готові. Так само як ми були готові захищати свою країну в будь-який момент. І це не питання часу”.

Зазначимо, що посадовець відкинув припущення про те, що контрнаступ уже почався. Зокрема, заявив, що знищення російських центрів управління та ворожої військової техніки було завданням ЗСУ з 24 лютого 2022-го року.

“На цій війні у нас немає вихідних”, — підкреслив Данілов.

У Головнокомандувача дали пояснення щодо контрнаступу
Зауважимо, що головний спеціаліст Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача ЗСУ Тарас Дзюба в
одному з ефірів зазначив, що операцію Збройних Сил України, яка відбувається зараз, некоректно називати контрнаступом.

“Немає контрнаступу, є продовження стратегічної оборонної операції. Мета в неї незмінна – це повне визволення наших територій. І створення надалі гарантій безпеки, щоб Україна могла жити довго, мирно і щасливо”, – наголосив Дзюба.

У межах цієї операції відбувається маневрова, позиційна, мобільна оборона, активні дії наших воїнів, зустрічні бої тощо. Однак, контрнаступальна операція зовсім по-іншому планується, по-іншому визначається необхідний склад сил та засобів, оперативна побудова та характер дій.