Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив провести в Україні перевірки пожежної безпеки у закладах розміщення. Все через пожежу у будинку престарілих у Харкові.

21 січня уряд зібрався на позачергове засідання через трагедію у Харкові.

Прем’єр-міністр заявив, що виникнення пожеж, в установах, що ведуть діяльність щодо розміщення людей, мають систематичний характер. Все тому, що такі заклади часто ведуть свою діяльність з порушенням норм законодавства.

“Державній службі з надзвичайних ситуацій доручаю провести позачергові перевірки стану пожежної безпеки в об’єктах підвищеного ризику – готелях, пансіонатах, хостелах та будинках розміщення літніх людей”, – сказав Шмигаль.

Крім того, аби мінімізувати ризики у майбутнього, місцевій владі та Міністерству соціальної політики доручили встановити законність створення приватних будинків для літніх людей.

“Закликаю всі органи долучитися до роботи, аби таких випадків не було у майбутньому”, – наголосив міністр.

Він додав, що не можна допускати, аби такі заклади працювали нехтуючи безпекою людей.

Зауважимо, очільниця Мінсоцполітики Марина Лазебна заявила, що відомство вже почало роботу щодо виявлення закладів, яких немає в реєстрі надавачів соціальних послуг. “Ми перевіримо умови перебування та проживання людей похилого віку та будемо посилювати відповідальність людей, які працюють у неправовому полі”.

Нагадаємо, 21 січня о 15:30 на вулиці Нижня Гиївська, 150Б спалахнула пожежу.

Загорівся другий поверх будинку престарілих “Золотий час”.

Установа не є офіційно зареєстрованою. На її власників відкрили кримінальну справу.

Внаслідок трагедії загинуло 15 людей, ще 11 – постраждали.