Акежан Кажегельдін, експрем’єр Казахстану, вважає «надмірним» звернення Токаєва до Організації Договору про колективну безпеку.

Ситуацію в Казахстані можна було врегулювати без звернення президента Касима-Жомарта Токаєва до Організації Договору колективної безпеки (ОДКБ). Таку думку прем’єр-міністр Казахстану в 1994–1997 роках Акежан Кажегельдін висловив «Настоящему времени» в інтерв’ю, опублікованому 6 січня.

«Я, звісно, не думав, що Токаєв звернеться до колег в ОДКБ, щоб йому надали миротворчу допомогу. Я навіть вважаю, що, можливо, це надмірне звернення по допомогу.

Можна було звернутися до свого народу, в Алмати можна було зробити те саме, що зробили в Бішкеку громадяни під час останніх протестів, – створити дружини й організувати охорону об’єктів торгівлі та побуту самотужки», – сказав він.

За словами експрем’єра, тепер важливо «вчасно відправити цих “миротворців” додому», адже перебування іноземних військових на казахській землі в дуже небезпечній ситуації матиме наслідки.

На думку Акежана Кажегельдіна, якщо раптом ці “миротворці” почнуть розганяти мирні мітинги, це буде дуже близько до серйозніших сутичок.

«Має вистачити розуму правильно це застосувати. Я б, користуючись нагодою, порадив Токаєву насамперед вийти на діалог зі своїм народом. З усіма посваритись неможливо. Усіх військ ОДКБ не вистачить, якщо країна раптом спалахне цивільним вогнем», – зазначає Акежан Кажегельдін.

Колишній прем’єр міністр також зазначив, чому, на його думку, Токаєв звернувся по допомогу до ОДКБ. В інтерв’ю для видання «Настоящее время» Кажегельдін зазначив, що вважає, що стосовно президента існувала “змова” з боку силових структур та керівництва міста Алмати.

Кажегельдін наголосив на важливості неупередженого розслідування стосовно цієї ситуації.