Єдиним виходом у боротьбі з пандемією COVID-19 для України на сьогодні залишилося впровадження жорсткого локдауну, тому що “інших системних заходів держава не вжила”.

Таку думку висловив кандидат медичних наук, керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю, епідеміолог Андрій Александрін в ефірі ток-шоу “Право на владу”.

Експерт досить емоційно висловився про ситуацію, коли його попросили прокоментувати необхідність локдауну. Як сказав він, країна опинилася “в дупі”.

“Я хочу дійсно подякувати присутнім членам уряду і народним депутатам за те, що в нас щодня реєструється 600 випадків захворювання медиків на COVID-19. Хочу подякувати за те, що немає жодної взагалі соціальної підтримки, особливо незахищених верств населення, наших пенсіонерів…” – сказав епідеміолог.

“Хочу ще раз подякувати вам усім. Ви зі своїм завданням впоралися. Ви привели країну до локдауну, і тільки завдяки вашим діям, як і уряду, так і народних депутатів, ми опинилися в такій, вибачте на слові, дупі повній”, – підсумував Александрін.

Відзначимо, що міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив, що введення локдауну розірве ланцюг передачі хвороби COVID-19. Про це він повідомив на брифінгу.

“З точки зору епідеміології, введення жорсткого карантину і розрив повністю ланцюга передачі хвороби, тобто зведення практично до нуля спілкування між людьми, це найкращий спосіб, з точки зору епідеміології, для зменшення захворюваності COVID-19, практично її можна звести до нуля” , – говорить міністр.

За його словами, існують передумови для запровадження жорсткого карантину: епідеміологічна ситуація і навантаження на медичну систему. Степанов зазначив, в Міністерстві охорони здоров’я викликають побоювання новорічні свята.

Зараз в МОЗ, за словами міністра, розглядають різні варіанти реагування на ситуацію.

Степанов говорить, що ефективність введеного карантину вихідного дня оцінять на наступному тижні.

“Спрацювали ті обмеження, які ми ввели, в тому числі карантин вихідного дня. Ефект ми повинні отримати через дві-три тижні. На який ефект ми розраховували відразу після введення цього карантину – зменшення динаміки захворюваності на COVID-19”, – розповів Степанов .

Нагадаємо, станом на ранок 27 листопада в Україні зафіксовано 16 218 нових випадків COVID-19 (цілодобово раніше – 15 331). Це новий антирекорд добового приросту за період пандемії.