Президент Володимир Зеленський відреагував на злочин в Запоріжжі та пообіцяв, що ворог відповість за все.

“Знову Запоріжжя. Знову нещадні удари по мирних людях. У житлові будинки, просто посеред ночі. Уже зараз відомо про 12 загиблих. 49 постраждалих у лікарні, із них 6 дітей.

Абсолютна підлість. Абсолютне зло.
Нелюди і терористи. Від того, хто віддав цей наказ, і до всіх, хто цей наказ виконав. Вони відповідатимуть. Обов’язково. Перед законом і перед людьми”, – пише Зеленський у своєму телеграм-каналі.

Нагадаємо, ворог продовжує тероризувати місто Запоріжжя. 17 людей загинули внаслідок масованої ракетної атаки РФ по Запоріжжю.

Росіяни випустили майже десяток ракет по Запоріжжю, внаслідок чого, зруйновано багатоповерхівку.

Про це повідомив секретар Запорізької міськради Анатолій Куртєв.

“Внаслідок нічного ракетного удару по Запоріжжю постраждали багатоквартирні будинки та вулиці приватного сектора міста. 5 приватних будинків зруйновано та близько 40 – постраждало”, – наголосив він.

Куртєв сказав, що комунальники починають працювати, але людей не вистачає, тому всі небайдужі запоріжці можуть долучитись до розбирання завалів.

Ймовірно, у такий цинічний спосіб росіяни мстять за вчорашні залпи по мосту.

Після вибуху на Кримському мосту відбулося найголовніше – і це навіть не паніка росіян, які тепер не можуть втекти з півострова. А той факт, що щонайменше на місяць російська армія залишилася без можливості перекидання підкріплення на Південний напрямок. Зокрема, Кремль не зможе так швидко і легко гнати ешелонами мобілізоване гарматне м’ясо для підкріплення своїх сил на Херсонському та Запорізькому напрямках. Це своєю чергою дозволяє ЗСУ продовжувати наступ, зустрічаючи значно менший спротив. Ба більше, вибух на Керченському мосту варто ще й розглядати, як ймовірну підготовку до швидкого наступу ЗСУ на Півдні.

Учора близько 6 ранку в мережі почали з’являтися кадри палаючого мосту, втім до кінця ще не було зрозуміло, які саме наслідки пожежі. Взагалі, першими про пожежу повідомили російські пропагандистські ЗМІ з посиланням на окупаційну “владу” півострова. Там заявили, що на одній із ділянок мосту раптом спалахнула “цистерна з паливом”. Втім, кадри в мережі вже показували, що якось забагато полум’я для однієї цистерни.

Пізніше в російському антитерористичному комітеті заявили, що на Кримському мосту “стався підрив вантажного автомобіля”. І нібито саме через це спалахнула не одна цистерна, а сім паливних цистерн залізничного складу. Відповідно масштаби вибуху виявилися значно більшими, ніж запевняли спочатку. Ще пізніше росіяни визнали, що на Кримському мості два автомобільні прольоти “частково обвалені”. Хоча на численних фото та відео видно, що частина дорожнього полотна повністю обвалилася у воду.

Очевидно, що росіяни шукатимуть саме український слід у вибуху, так само як це було у випадку з вбивством Дугіної в Москві. Так званий глава “парламенту Криму” Константинов заявив, що дорожнє полотно на Кримському мосту пошкодили “українські вандали”. А пресаташе МЗС Росії Марія Захарова, стверджує, що реакція України на вибух на мості вже свідчить про терористичний характер української влади.

Цікаво, що деякі ЗМІ вже повідомили, що за даними джерел в українських спецслужбах, за вибухом мосту може стояти СБУ. Втім, речник СБУ Артем Дехтяренко заявив, що роль СБУ чи будь-якого державного органу України у “бавовні” у Службі будуть коментувати лише після нашої остаточної перемоги. Радник Офісу Президента Михайло Подоляк коротко зазначив, що все незаконно збудоване на українській території має бути знищено, а всі вкрадені території – повернуті.