Литва і Польща стягнуть війська до кордону з Калінінградською областю Росії в районі Сувалкського коридору через військову загрозу з боку Кремля.

Військовослужбовці з двох країн об'єднаються в складі Східної дивізії польської армії. Про це розповів головнокомандувач ЗС Польщі Раймунд Анджейчак.

Причиною подібних заходів стало побоювання, що в разі військового конфлікту Росія може захопити зазначену територію і позбавити республіки Прибалтики доступу до союзників у НАТО.

Примітно, що розвідка Литви за останні роки помітила активне нарощування Росією обсягів озброєння в Сувалкському коридорі.

Анджейчак обіцяє розглянути можливість захищати об'єкти Литви за допомогою американських протиракетних комплексів Patriot, які купує Польща.

"Ми члени НАТО, у нас єдиний повітряний простір – таким чином, для наших планів кордону не існує – немає межі навчань або військових операцій", – сказав глава Генерального штабу армії Польщі. 

"Звичайно, це залежить від планування. Якщо система буде достатньо дієвою, то ми зможемо домовитися, як синхронізувати наші системи ППО в Польщі та Литві", – додав генерал-лейтенант.

Сувалкський коридор — ділянка кордону між Литвою і Польщею протяжністю 100 кілометрів, який на заході межує з Калінінградською областю РФ, а на сході — з Білоруссю.

Окрім цього, варто додати, що з 5 по 13 квітня країни НАТО проведуть у Чорному морі масштабні військові навчання "Сіа Шілд 2019".

Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони Румунії, в територіальних водах якої пройде частина заходів.

Відзначається, що кораблі з Румунії, Болгарії, Канади, Греції, Нідерландів і Туреччини будуть здійснювати спільні бойові процедури проти загроз підводної, надводної та протиповітряної оборони, адаптованих до типів загроз, що виникають у Чорноморському регіоні.

У відпрацюванні вигаданого сценарію, спрямованого на планування і проведення Операції з реагування на кризи відповідно до мандату Резолюції Ради Безпеки ООН у контексті обстановки безпеки, яка характеризується симетричними й асиметричними загрозами, візьмуть участь близько 2000 військовослужбовців.