Начальник Генерального штабу Збройних сил Іспанії Мігель Анхель Вілларроя пішов у відставку після повідомлень про те, що він разом із іншими топчиновниками отримав перше щеплення проти COVID-19 позачергово.

У своїй заяві про звільнення міністру оборони Маргариті Роблес він зазначив, що йде на такий крок, щоб “зберегти імідж ЗС”. Про це інформує агентство Сіньхуа.

“Завжди прагнув служити прикладом для своїх підлеглих і чинити правильно. І хоча я ніколи не намагався скористатися невиправданими привілеями, деякі з моїх рішень завдають шкоди громадському іміджу Збройних сил”, – зізнався Вілларроя.

Примітно, що інформацію щодо високопоставлених військових, які отримали щеплення, незважаючи на те, що вони не належать до групи високого ризику, було оприлюднено в п’ятницю, 22 січня. Це спонукало главу Міноборони Іспанії запросити звіт про подію. У військовому відомстві тільки почали розслідування за цим фактом, а вже наступного дня осіб, яких запідозрили в таємній вакцинації, було відсторонено від посад.

Нагадаємо, раніше подібна ситуація трапилася в Польщі, де щеплення позачергово отримали зірки і політики.

Також в Австрії було розпочато розслідування про порушення черги на отримання щеплення проти COVID-19 у декількох регіонах країни.

Розслідування про таємну вакцинацію “обраних” ведеться і в Україні, хоча в нашій країні щеплення не почали робити навіть групам ризику.