Група активістів блокувала виїзд автозаків із Лук’янівського СІЗО в ніч з 28 на 29 грудня. Там перебувають троє з п‘яти обвинувачених у вбивствах на Майдані ексберкутівців.

Учасники акції заблокували виїзд із СІЗО з допомогою сміттєвих баків.

Вони розійшлись на 9 точок — 9 виїздів з ізолятора.

Своєю чергою, спецпризначенці зібрались біля кількох виїздів із СІЗО.

Разом з тим, 5 канал повідомляє, що активісти також не пропустили автозак, який хотів заїхати на територію СІЗО. Поліцейські машини після цього заблокували під’їзд.

Водночас поліція вивезла спецтранспортом з Київського апеляційного суду двох ексберкутівців, які до рішення суду в суботу не були під вартою.

Під Лук’янівським СІЗО перебуває понад 200 активістів, їхня кількість постійно збільшується.

Напередодні Апеляційний суд Києва у суботу ввечері змінив запобіжний захід п’яти обвинуваченим у розстрілах на Майдані ексберкутівцям на особисте зобов’язання.

Олег Янішевський, Сергій Зінченко та Павло Аброськін до цього перебували під вартою, а Сергій Тамтура й Олександр Маринченко – під нічним та цілодобовим домашнім арештом.

Волонтер і активіст Роман Синіцин закликав влаштувати акцію під Лук’янівським СІЗО у Києві, щоб завадити вивезти обвинувачених у розстрілах на Майдані ексберкутівців для обміну, що має відбутися у неділю.

Нагадаємо, що із 27 грудня Київський апеляційний суд розглядав апеляції на продовження запобіжних заходів 5 ексберкутівцям, яких звинувачують у розстрілах під час Майдану в 2014 році.

В ході засідання прокурор Сергій Куций підтвердив, що колишні бійці спецпідрозділу “Беркут”, обвинувачені у розстрілах на Майдані, перебувають у списках на обмін.

Перед цим прокурорів Олексія Донського, Ігора Земскова, Яніса Сімонова та Дениса Іванова, які упродовж кількох років займалися справами Майдану, виключили із судового процесу у справі про розстріли на Інститутській у Києві у 2014 році.

27 грудня Київський апеляційний суд повідомив про заміну групи прокурорів у справі ексбійців спецпідрозділу “Беркут”, обвинувачених у справі про розстріл на Інститутській в лютому 2014 року, під час розгляду зміни запобіжного заходу.