Економічне співтовариство країн Західної Африки (ЕКОВАС), до якого входять 15 країн, прийняло рішення про закриття всіх кордонів, а також припинення економічних угод з Малі в зв’язку з заколотом в країні, повідомляється в релізі на сайті блоку.

Економічне співтовариство країн Західної Африки заявило, що воно також призупиняє всі фінансові транзакції між Малі і його 14 іншими членами і на даний момент виключає Малі зі своїх органів, що приймають рішення, передає видання VOA.

“Після цього перевороту, здійсненого малійськими військовими заколотниками, який, ймовірно, зробить негативний вплив на світ і стабільність в Малі і в макрорегіоні, ЕКОВАС … вирішив закрити всі наземні і повітряні кордони, а також припинити всі економічні, торговельні та фінансові операції між країнами-членами ЕКОВАС і Малі і пропонує всім партнерам зробити те ж саме”, – йдеться в заяві організації.

Офіційні особи організації закликали до санкцій щодо тих, кого воно називає «путчистами і їх посібниками».

Представник комісії Африканського союзу заявив, що голова Мусса Факи Махамат рішуче засуджує арешти Кейт і Сіссе і категорично відкидає будь-які спроби неконституційної зміни уряду в Малі.

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерріш закликає до негайного відновлення конституційного порядку і верховенства закону в Малі. Франція і Нігер скликали закрите засідання Ради Безпеки в середу.

Репортер французько-африканської служби VOA повідомив, що солдати оточили будинок Кейт в столиці Бамако і взяли його під варту. Вони привезли його і Сіссі в військовий табір в Каті.

Зараз заколот відбувається на тлі невдоволення президентом і звинуваченнями уряду в корупції.

Один з лідерів протестів – імам Махмуд Дико, популярний консервативний політик, який виступає проти французького впливу в республіці. Він закликає до відставки президента, обраного на другий термін в 2018 році.

Опозиційний “Рух 5 червня – Об’єднання патріотичних”, одним з лідерів якого явялется Дико, вже підтримало переворот. Про це представник руху заявив агентству Рейтер.

Опозиція називає події народним повстанням, а не заколотом.