Росії все важче забезпечувати постачання свого угруповання на півдні України у зв’язку з наслідками диверсії на Кримському мосту.

Про це йдеться в огляді британської розвідки за 17 жовтня про війну в Україні.

“Логістичні виклики для сил РФ на півдні Україні скоріш за все стали ще більшими після пошкодження Кримського мосту 8 жовтня. Відновлювальні роботи тривають, міст частково відкритий для проїзду, але у чергах на переправу досі очікують багато вантажівок”, – зазначають в огляді.

Для потреб угруповання на півдні України скоріш за все збільшують інтенсивність постачання по суші через Маріуполь, щоб компенсувати проблему з Кримським мостом. Розвідка зазначає, що цей маршрут стає для росіян все важливішим з огляду на те, що на Херсонському напрямку багато військ, а постачання через Крим ускладнилося. “Мелітополь – вузол логістичних маршрутів, і там спостерігається значна присутність російської авіації”, – додають у тексті.

Також раніше повідомлялося, що мобілізовані росіяни погано оснащені через повсюдну корупцію у російській армії та змушені самостійно купувати за завищеними цінами бронежилети, які мали б їм видавати у рамках програми індивідуального екіпірування.

Про це йдеться у розвідувальному огляді міноборони британії.

Відзначається, що за останні два тижні в Україну було перекинуто контингенти мобілізованих російських резервістів. Їхній середній рівень особистого спорядження, стверджує британська розвідка, майже напевно нижчий, ніж і без того мізерне забезпечення раніше розгорнутих військ.

Багатьом резервістам, ймовірно, доведеться купувати власні бронежилети, зокрема сучасний бронежилет 6Б45, який мали б видавати бойовим підрозділам  у рамках програми індивідуального спорядження “Ратник”.

Цей бронежилет продається у російських інтернет-магазинах за ціною 40 000 рублів (приблизно 640 доларів США) порівняно з приблизно 12 000 рублів (приблизно 190 доларів США) у квітні.

“2020 року російська влада оголосила, що російським військовим було поставлено 300 000 комплектів бронежилетів “Ратник”, чого достатньо для оснащення сил, дислокованих нині в Україні. Повсюдна корупція та погана логістика залишаються однією з основних причин поганої роботи військ Росії в Україні”, – сказано у зведенні.

Нагадаємо, що раніше сайт українського державного проекту “Хочу жить”, через який російським військовослужбовцям пропонувалося подати заявку на здачу в полон ЗСУ, було заблоковано на території Росії.

Повідомляє “Коммерсантъ” з посиланням на проєкт “Роскомсвобода”

Так, згідно з даними проєкту, доступ до домену ресурсу було заблоковано в неділю на вимогу Генпрокуратури РФ.

“Заблоковано проект двічі… Перший раз – за “маскою”, коли обмежують доступ до всіх доменів і піддоменів, другий – просто сайт цілком”, – пояснює “Роскомсвобода”.

Зазначається, що Генпрокуратура Росії ухвалила рішення про блокування 11 жовтня.

Варто зазначити, що український державний проєкт “Хочу жить” покликаний допомогти військовим армії РФ безпечно здатися в полон українським Збройним силам.

Для отримання інформації, як здатися в полон, російським військовим або їхнім рідним та близьким слід телефонувати за цілодобовими номерами: +38 066 580 34 98; +38 093 119 29 84.

Росіянам гарантують утримання згідно з нормами Женевських конвенцій.