Кремль у “сталінських традиціях” почав шукати винних за провал широкомасштабного вторгнення Росії в Україну, заарештовано главу Чорноморського флоту РФ віцеадмірала Ігоря Осипова. Про це повідомляє пресслужба Головного управління розвідки Міноборони.

У ГУР зазначають, що з 24 лютого армія РФ не виконала жодного зі стратегічних завдань, а некомпетентність російської військової верхівки “перевершила всі очікування світової спільноти”.

Кремлівська еліта намагається пом’якшити для себе наслідки провалу і “у найкращих сталінських традиціях” почала шукати винних серед командирів, пишуть у ГУР. За даними розвідки, за втрату крейсера “Москва”, флагмана ЧФ РФ, було відсторонено та заарештовано командувача флоту Осипова. Почалися слідчі дії та проти його першого заступника – віцеадмірала Сергія Пінчука.

Також за безпрецедентні втрати особового складу, озброєння та техніки усунутий керівник шостої армії РФ Владислав Єршов. З цих же причин відсторонено командира першої танкової армії Західного військового округу Сергія Киселя, який відправляв в Україну строковиків. Крім того, відсторонено командувача 22 АК Південного військового округу в тимчасово окупованому Криму генерал-майора Аркадія Марзоєва і командира 103 окремої бригади матеріально-технічного забезпечення Михайла Пономарьова.

Нагадаємо, Ігор Осипов не був присутній на святкуванні Дня Чорноморського флоту РФ у Севастополі 13 травня. Російський глава Севастополя Михайло Розвожаєв пояснив це тим, що Йосипов нібито перебуває «на бойовому посту» і йому «не до соціальних мереж та привітань».

Після затоплення ракетного крейсера «Москва» українська розвідка вже заявляла, що Осипова відсторонено від посади і заарештовано. У березні в Маріуполі загинув заступник командувача Чорноморського флоту Росії Андрій Палій. Флагман Чорноморського флоту Росії гвардійський ракетний крейсер “Москва” затонув, за повідомленням Міністерства оборони РФ, 14 квітня під час буксирування в порт. Загибель російського крейсера сталася після масштабної пожежі згодом удару 13 квітня українськими ракетами «Нептун».

При цьому, як стверджували в Міноборони Росії, екіпаж, штатна чисельність якого понад 500 осіб, було евакуйовано. До 22 квітня російська влада не розкривала інформацію, чи є загиблі внаслідок затоплення крейсера «Москва». Рідні моряків почали повідомляти про зниклих безвісти у соціальних мережах.

У свою чергу, міноборони Росії визнало загибель на «Москві» лише однієї людини – старшого мічмана Івана Вахрушева. Російське оборонне відомство стверджує, що 27 моряків зникли безвісти, 396 – евакуйовані. Вахрушєва поховали у Севастополі. Згідно з попередньою оцінкою української сторони, Росія змогла врятувати 58 людей із 510 членів екіпажу затонулого російського крейсера “Москва”. Незалежного підтвердження даних про втрати Росії на крейсері “Москва” немає.