РФ виділяє мільйони на формування культу "Росія – визволителька Європи".

Фонд президентських грантів Російської Федерації планує виділити мільйони рублів на проект  “порятунку” Болгарії.

Такою інформацією поділився народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук.

За його словами, в березні підконтрольна окупаційній  владі Криму громадська організація «Регіональна болгарська національно-культурна автономія Республіки Крим імені Паїсія Хілендарського» отримала згоду на реалізацію гранту президента РФ під назвою «Росія визволителька Болгарії: історична пам’ять народів».

«Інформаційний опір» підкреслює, що на проект хочуть витратити 4,5 млн руб, 4,3 млн руб. з них виділить Фонд президентських грантів РФ.

Мета росіян сформувати культ патріотизму шляхом «відновлення славних сторінок історії Росії та її позитивної ролі в історії Європи, зокрема, звільнення Болгарії в 1878 р».

Росіяни надалі хочуть переконати Болгарію виступити проти введення санкцій щодо Росії.В обґрунтуванні проекту вказана така причина його появи: 

«В даний час за допомогою соціальних мереж і ЗМІ, в цілому, йде сильний вплив на молодь. Йде активне переписування історії. Росію представляють як країну-агресор…”, – резюмує Тимчук.

Додамо, що також за словами Тимчука, російські спецслужби готуються до проведення серії кібератак, спрямованих на дестабілізацію в Україні під час президентської кампанії і в період після виборів.

"Під керівництвом Генерального штабу ЗС РФ департаментом кіберзахисту ЗС РФ спільно з провідними науковими установами Росії розроблено спеціальне програмне забезпечення (віруси нейтралізації і проникнення, зміни формату тощо), яке планується використовувати в кіберпросторі України", – йдеться в повідомленні.

За даними ІС, це програмне забезпечення "має суто" хакерський "характер, а його окремі компоненти були придбані ЗС РФ в грудні 2018 року при посередництві московського офісу "Лаборатории Касперского".

У Кремлі вважають, що ці заходи разом з іншими елементами стратегії (інформаційними та силовими) дозволять забезпечити масштабну дестабілізацію внутрішньополітичної обстановки в Україні на тривалий період, додав координатор ІС.