На сайті Кремля опубліковано заяву про те, що президент Росії Володимир Путін отримав послання від свого турецького колеги Реджепа Ердогана з вибаченнями за збитий в кінці листопада бомбардувальник Су-24, передає Корупція.Інфо.

"Я хочу ще раз висловити своє співчуття родині загиблого російського пілота і кажу: вибачте", – цитується в повідомленні послання Ердогана.

Також сказано, що він "всім серцем поділяє біль членів сім'ї загиблого пілота".

"Сім'ю російського пілота ми сприймаємо як турецьку сім'ю. В ім'я полегшення болю та тяжкості завданих збитків ми готові до будь-якої ініціативи", – наводить Кремль слова Ердогана.

Як повідомляє Кремль, у посланні також наголошується, що у відношенні громадянина Туреччини, ім'я якого асоціюється зі смертю російського пілота, розпочато і ведеться судове розслідування.

"Реджеп Тайіп Ердоган висловлює своє глибоке співчуття з приводу події і підкреслює готовність робити все можливе для відновлення традиційно дружніх відносин між Туреччиною і Росією, а також спільно реагувати на кризові події в регіоні, боротися з тероризмом", – повідомили в Кремлі.

Також, згідно з повідомленням влади Росії, президент Туреччини сказав, що Москва є для Анкари "другом і стратегічним партнером, з яким турецька влада не хотіла псувати відносини".

"У нас ніколи не було бажання і явного наміру збити літак, що належить Російській Федерації. Взявши на себе всі ризики і доклавши великих зусиль, ми забрали тіло загиблого російського пілота у сирійських опозиціонерів і привезли його до Туреччини. Організація передпоховальних процедур була проведена у відповідності з релігійними і військовими процедурами", – цитує Кремль послання Ердогана.

Нагадаємо, російський бомбардувальник Су-24, що виконував бойове завдання в Сирії, був збитий турецькими ВВС в кінці листопада 2015 року. Льотчику і штурману вдалося катапультуватися, проте, пілот літака Олег Пєшков був розстріляний з землі місцевими бойовиками. Також під час рятувальної операції загинув морпіх Олександр Позиніч. Штурмана капітана Костянтина Мурахтина вдалося врятувати.

Туреччина заявляла, що літак порушив її повітряний простір. Росія спростовувала це.