Сумний "Томос-тур" − Порошенко на Волині відзначився особливо. Про це йдеться у відео-сюжеті ТРК Аверс.

На очах у натовпу охоронці Президента заламали чоловіка, який намагався, щось запитати у шанованого гостя. Це сталося перед Свято-Троїцьким собором. Тим часом до церкви звезли тисячі людей з районів нашої області. Головним завданням яких було хвалити гаранта на публіку. 

З чим вони успішно справилися. І замість того, щоб славити Бога, у Луцькому соборі славили Порошенка.

Вигуки "СЛАВА" були негустими, але були. Окрім того − Президенту цілували руки немов патріарху в якого просять благословення. Цей широкий жест не оменув обговорення у Мережі.

"Сьогодні всі обговорюють це фото. Ось, мовляв, Януковича критикували за те, що він дав мужику собі руку поцілувати, а Порошенко точно такий же. І, скажу я вам, ви не праві. Не давав Порошенко бабці руки свої цілувати, просто ракурс невдалий. А насправді він просто їй фляжку свою простягнув, щоб бабуся приклалася, бо холодно ж на морозі стояти. Ось такий у нас турботливий гарант, а не те, що диктатор Янукович!" – написав у Фейсбук Денис Гороховський.

Також зазначимо, що разом з гарантом приїхав і Філарет, який під час проповіді розповів, − свого патріархату у нас немає і невідомо коли буде. Поки що маємо лише митрополію. 

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

У церкві, мов на параді. Тут зустрічають президента з Томосом. Спершу заходять священники у камуфляжі, а поверх в ризах. За ними крокує Філарет, і зрештою Порошенко. Президенту кричать: "Слава"!

По дорозі гарант "ручкається" з людьми, а ті намагаються цілувати Президенту руки. Від такого жесту ніяково не лише спостерігачам цього парадного "Томос-шоу", а схоже і головному фігуранту. Порошенко висмикує руку.

Перед людьми виступає Філарет і пояснює, що Томос – це не останнє, що ми можемо просити у Константинополя. Колишній голова Київського патріархату каже, ми мусимо отримати свій патріархат, бо ж Київський ліквідували заддя Томосу.А поки потрібно задовольнитися Томосом. Промова гаранта у Томос-поїздках Україною не міняється. 

Нещодавно, майже слово в слово, таке він говорив на Рівненщині. І повторює зараз.