крим

У Криму жителі продовжують стійко переносити труднощі у зв'язку з відключенням півострова від електрики.

Як повідомляє Російська служба ВВС з посиланням на міністерство енергетики Росії, в даний час без електроенергії залишаються 938 тис. осіб, у тому числі 270 тис. жителі Севастополя, передає Корупція Інфо

Нагадаємо, в результаті підриву на території Херсонської області чотирьох ліній електропередач, що ведуть в Крим, півострів залишився без електроенергії. При цьому в МВС України заявили, що підрив електроопор можуть кваліфікувати як теракт. Відновлення ЛЕП, за оцінками НЕК "Укренерго", яка триватиме до 4 днів.

Сьогодні ремонтна бригада "Укренерго" приступила до заміни зруйнованої опори ЛЕП 220 кВ "Каховка–Титан", за якою електроенергія може подаватися в Крим і два району Херсонської області.

У той же час самопроголошені власті ввели на півострові режим надзвичайної ситуації і графік віялових відключень електроенергії. На півострові встановлені ліміти по енергоспоживанню. Сумарне споживання на півострові намагаються утримати на рівні 300 МВт. Частина об'єктів інфраструктури працюють на резервних потужностях. Велика частина електроенергії генерується на севастопольській і сімферопольської ТЕЦ.Влада Криму доручили Мінпаливенерго півострова підготувати новий графік віялових відключень по Сімферополю, пише інформаційне агентство "Крим".

Влада не виключає, що режим НС на півострові може тривати до 22 грудня. У зв'язку з відключенням електрики в ряді населених пунктів спостерігаються відсутність води, і люди змушені їздити за водою в ті населені пункти, де встигли накачати воду в водонапірні башти. Сьогодні "влада" півострова повідомили, що в 12 населених пунктів, де немає водопостачання, організовано підвіз води.

Є проблема і з хлібом, тому що не всі хлібопекарні виявилися готові до відключення. Так, в Севастополі були черги за хлібом.

Лікарні Криму самостійно завозять паливо для генераторів.

Навчальним закладам та дитсадкам влади рекомендували організувати навчання таким чином, щоб вчитися поки є природне світло. Вдвічі зросли в ціні електрогенератори. На заправних станціях люди скуповують бензин і дизельне паливо.

На тлі цього сьогодні "глава" Криму Сергій Аксьонов відправив у відставку міністра енергетики республіки Сергія Єгорова і призначив міністром Світлану Бородулину.

А в РФ пригрозили, що у відповідь на відключення Криму, можуть припинитися постачання російського вугілля Україні.