Після відставки міністра фінансів Олександра Данилюка уряд на позачерговому засіданні призначив виконувачем обов’язків Оксану Маркарову

До роботи вона приступає вже сьогодні, 8 червня, передає Корупція.Інфо


Маркарова народилася 1 січня 1970 року.

У 1999 році отримала ступінь магістра екології “Києво-Могилянської академії”. Через два роки отримала ступінь магістра в галузі суспільних фінансів і торгівлі університету Індіани в США, де отримав нагороду за відмінні успіхи в навчанні та нагородою кращого міжнародного студента.

Під час навчання в 1996-1998 роках працювала в Міжнародній фундації виборчих систем та консалтингової компанії Chemonics Intl. Inc. в рамках проекту “Українська аграрна товарна біржа”.


З 1998 по 1999 рік і з 2001 по 2003 рік обіймала посади радника з економічної політики і менеджера із зовнішніх і корпоративних зв’язків в американському фонді прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund (тепер в управлінні Horizon Capital).

У 2000 році в США проходила практику в Світовому банку, працюючи в групі банків і фінансових ринків регіону Європи та центральної Азії.


12 років працювала в приватному секторі – очолювала ПрАТ “ІТТ-інвест”, що входить в бізнес-групу ITT, належала в тому числі і чоловікові Маркарової бізнесменові Данилу Волинцю.

У 2015 році перейшла на державну службу. За словами Маркарової, пропозиції приєднатися до уряду надходили їй і раніше, особливо відразу після Помаранчевої революції, але з бізнесу вона не йшла.

“Цього разу (2015 рік, – ред.) я розглядаю свій прихід на державну службу як особисту мобілізацію”, – відзначала Маркарова.


З березня 2015 по квітень 2016 була заступником міністра фінансів і керувала апаратом під час керівництва Наталії Яресько.

Маркарову називали членом “dreamteam Яресько”. Вони знайомі давно – ще з часів роботи Маркаровой в інвестиційному фонді Western NIS Enterprise Fund, який знаходиться в управлінні Horizon Capital, співзасновником і головним виконавчим директором якого Яресько була до призначення міністром.

29 квітня 2016 року зі приходом нового уряду і міністра фінансів Олександра Данилюка стала його першим заступником.

Популярне: "Всі приїхали висловити співчуття, а він…": Мер одного з міст вразив українців своїм вчинком на могилі воїна


8 серпня 2016 року одержала посаду урядового уповноваженого з питань інвестицій. З її ініціативи було створено UkraineInvest – офіс залучення і сприяння інвестиціям. Ще одна сфера відповідальності Маркарової – офіційний портал використання державних коштів e-Data.gov.ru.

Член наглядових рад державних банків “Ощадбанк”, “Ексімбанк”, “Укргазбанк” і “ПриватБанк”.

Також Оксана Маркарова вляется членом Дорадчої ради “Києво-Могилянської академії”, входить в “Коло Друзів” Українського католицького університету.

Крім того, вона має професійну ліцензію по торгівлі цінними паперами, управління активами і члена Ради недержавних пенсійних фондів.

Оксана Маркарова заміжня і має чотирьох дітей. Чоловік – відомий банкір і бізнесмен Данило Волинець.

Згідно з декларацією Маркарової за 2017 рік, у власності родини – шість квартир, два житлових будинки, два гаража (один з житловими кімнатами), сім земельних ділянок, три автомобіля (Honda, Toyota, Mercedes), колекція живопису і графіки українських художників 19-21 століття загальною кількістю 983 роботи, бібліотека української та світової літератури загальною кількістю близько 2 тис. книг, колекція пам’ятних монет НБУ (52 золотих і 293 срібних), ювелірні вироби (годинник і кільця), племінний кінь.

Також у подружжя є акції десятків українських підприємств.

Тільки Маркарова (без доходів чоловіка) за 2017 рік отримала 596 тис. 982 грн заробітної плати, відсотків від ПАТ КБ “Акордбанк” на 150 тис. 187 грн, відсотків від ПАТ “Сбербанк” – на 47 тис. 769 грн.