У Мережі знову міркують, що по міністру охорони здоров’я Максиму Степанову прийнято остаточне рішення. В черговий сто п’ятнадцятий раз. Мовляв, його вирішили зробити крайнім в незадовільній вакцинації і з тріском звільнити …

Про це розмірковує у себе на сторінці в Фейсбуці політичний експерт Олександр Кочетков.

Ну не знаю. Ситуація з вакцинацією не краща, ніж, наприклад, з оборонним замовленням, але міністра оборони Андрія Тарана чомусь не чіпають. Так що не факт, що і Степанова рушать.

Але важливіше інше. Замість Степанова пророкують санлікаря Віктора Ляшко, чиєю головною (і єдиною?) менеджерсько-медичною перевагою є те, що він проживає неподалік від вельми впливового функціонера з оточення президента Зеленського. А по орієнтації він є типовим «активістом транснаціоналів», і це реальна біда.

Тому що його «брати по крові», які зараз керують Нацслужбою здоров’я України (НСЗУ), повністю провалили роботу по фінансуванню медустанов.

Фахівці з «Рівайвал інституту» проаналізували відкриті джерела і встановили, що за квітень наша система охорони здоров’я профінансована НСЗУ лише на 15,6% від середнього рівня останніх місяців! Це в розпал епідемії! Причому, гроші є. Але НСЗУ змогла укласти необхідні контракти лише з 24% медустановами по країні. І через бюрократичну імпотенцію керівництва НСЗУ гроші для медиків зависли. Головні лікарі на місцях змушені шукати інші джерела фінансування, щоб медикам було елементарно за що жити.

Найуспішніша медреформа, говорите? Гроші так і біжать за пацієнтом? У керівництві НСЗУ найкращі медичні менеджери, виплекані особисто Уляною Супрун?

Мені важко уявити, що відбувається – звичайне недопрацювання. Швидше, так «активісти транснаціонали» шантажують офіс президента, щоб залишитися на хлібних посадах.

До речі, у них все зашибісь! Проблеми лікарів їх не напружують. Зате вони захлинаючись захоплюються в соцмережах «як їх Блінкен зробив вашого Зеленського» …

Так, владу необхідно критикувати. Але особисто мене коробить, що хтось зі сторони (а не українське суспільство!) Ставить нашу владу (і нашу країну!) В позу підпорядкування.

А ось уявіть, що у нас буде і з вакцинацією, і з медициною взагалі, якщо міністром МОЗ прийде функціонер з тієї ж команди, що й саботажники з НСЗУ. Вони, звичайно, заспівають. Але це будуть солодкі пісні сирен, пережити які вдасться рідкісним щасливчикам.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.