новый коллаж

13 років тому в Україні сталася найбільша авіаційна катастрофа – на Скнилівському летовищі. Під час проведення авіашоу у Львові внаслідок падіння СУ-27 загинуло 78 осіб, з них — двадцять вісім дітей. Постраждало — ще 250 людей

 f16a0cbf19_145656

 

В той день, 27 липня 2002 року, близько десяти тисяч людей прийшли подивитися авіаційне шоу, приурочене ювілею авіаційного корпусу ВПС України.

Пілоти найвищої категорії Володимир Топонар та Юрій Єгоров мали продемонструвати фігури на Міг-29, однак літак не зміг вилетіти до Львова. Довелось його замінити на СУ-27.

Під час показових польотів на військовому аеродромі Скнилів у Львові літак впав на глядачів. Літак спершу зачепив дерево, потім крилом землю, декілька разів перевернувся та влетів у натовп людей. Пілоти Топонар та Єгоров встигли катапультуватись. Вони не визнавали своєї вини, звинувативши організаторів у тому, що ті не передбачили безпечної відстані від глядачів.

sknyliv

В результаті авіакатастрофи постраждали 392 людини, загинуло 77, зокрема 28 неповнолітніх, троє дітей залишилися сиротами, 13 – напівсиротами. 12 людей залишилися на все життя інвалідами, вісім лікуються у психлікарнях.


Суперечки про причини аварії тривають досі. Серед них називають і несправність літака, і непродуманість виступу, і відсутність у льотчиків льотної практики.

sknyliv

Зрештою, покарання за авіакатастрофу понесли близько десяти людей. П’ятьох ув'язнили, у тому числі Володимира Топонаря до 14 років та Юрія Єгорова до 8 років. Їм інкримінували відхилення від льотного завдання, низький професіоналізм і недбальство. Згодом строк пілотам скоротили до восьми та трьох років.

 

 

До Скнилівської трагедії найбільшою катастрофою під час авіашоу було зіткнення над авіабазою Рамштайн у Німеччині. 1988 року під час виступу італійських пілотів у повітрі зіткнулись три з десяти літаків "Аермаккі", після чого вони впали на глядачів. Тоді загинуло сімдесят людей, ще три сотні отримали поранення.

джерело: ipress