новый коллаж

Ще свіжий скандал навколо розкішного життя родини голови ДАІ та його блискавичного звільнння довів з одного боку як і силу ЗМІ у люструванні сумнівних кадрів при верховних чинах, так і не менш швидку реакцію очільника МВС пана Авакова, репутація якого через сумнівні кадрові питання похитнулася вже не вперше.

Та й загальні настрої в Раді щодо його усунення все більше набирають підтримки.

Як відомо йде активний процес збору підписів. Зважаючи на це, не видається дивним, що чекати на люстрацію скандального очільника ДАІдовелося чекати не більше півдоби.

Однак, все по порядку. Як ми повідомляли раніше, родина вже екс-голови ДАІ веде розкішний стиль життя, володіє елітним автопарком, а доньки за півроку побували на відпочинку в десяти країнах світу.

Близькі члени родини головного «даішника» країни Олександра Єршова їздять на дорогих елітних автівках, вартістю близько 100 000 доларів кожна.

При цьому, державні номерні знаки «тасуються» між авто, а елітний мотоцикл, на якому їздить сам Єршов, у базі ДАІ значиться як КАМАЗ. 

Сам Єршов раніше засекретив декларації про майно та доходи всього керівного складу ДАІ, відмовившись надати їх на запит Радіо Свобода, що є порушенням Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Головний «даішник» відмовив журналістам у наданні декларацій керівників ДАІ про доходи за минулий 2014 рік. Сам він заробляв близько 12 тисяч гривень за місяць, відповідно до його декларації за 2013 рік. 

г2
На старшу доньку Анастасію Єршову, власницю бренду одягу Atelier HandMade, зареєстровано одразу два авто – LEXUS RX 350, на якому їздить Оксана Єршова, дружина начальника ДАІ й мати Анастасії. А також білий Porsche Cayenne, на якому їздить сама Анастасія Єршова.

 

Молодша донька Дарина Єршова (1994 року народження) їздить на автомобілі Range Rover спортивної комплектації. У її аккаунті в мережі Instagram є фотографія дворічної давнини – цей автомобіль у вигляді подарунку стоїть у гаражі за адресою, де проживає родина Єршових.​

г4

​При цьому, в реєстрі ДАІ за цими номерними знаками проходить зовсім інше авто – Syang Young 2008 року випуску, записане на громадянина Латвії Дмитра Махліна.

На самого керівника ДАІ Олександра Єршова зареєстрований автомобіль Toyota Land Cruiser, єдиний офіційно зазначений у його декларації. Утім, він також користується мотоциклом з номерами, що відрізняються від номерів його автомобіля лише на один знак (АХ5550АА) – але за цим номером у базі проходить вантажівка КАМАЗ.

Крім того, ще ціла низка елітного автотранспорту з «сімейними» держзнаками зареєстрована на ім’я найближчих родичів дружини голови ДАІ. Наприклад, на матір та брата зареєстровано по позашляховику Land Cruiser.

Більше фото шикарного життя родини головного ДАІшника дивіться тут:

 

Весь світ на долоні

Доньки головного «даішника» країни Анастасія та Дарина Єршови у своїх публічних акаунтах в соцмережах розміщують фотографії з розкішними автомобілями та звітами з далеких подорожей, в які літають бізнес-класом та зупиняються у п’ятизіркових готелях.​
 

г8
Фото з публічного акаунту Instagram Анастасії Єршової

Впадає в око кількість та частота подорожей на дорогі світові курорти. Так, лише за останні півроку Анастасія відвідала щонайменше 9 країн в різних частинах планети – Францію (Канни, Сен-Тропе), Монако (Монте-Карло), США (Майамі), Чехію, Арабські Емірати, Таїланд, Сінгапур, Італію, Мексику.

Цими днями Анастасія Єршова перебуває в Каннах, звідки опублікувала фотографію на вечірці з Періс Хілтон.

г10
Фото з публічного акаунту Instagram Анастасії Єршової
 

Пояснення Єршова

Сам Олександр Єршов не надто намагається пояснити розкішне життя своєї родини чи показати всі його рухомі та нерухомі атрибути.

Раніше журналісти програми «Схеми» з’ясували, що виконувач обов’язків голови департаменту ДАІ України Олександр Єршов приховав від громадськості реальну інформацію про свої доходи. Так, родина головного «даішника» країни не задекларувала триповерховий будинок у Києві в декларації за попередній 2013 рік.

Він, зокрема, підтвердив що не задекларував земельну ділянку і будинок у Києві, які належать його родині, та спробував пояснити, чому.

«Все по закону, він належить моїй дружині», – повідомив в.о. голови ДАІ. Водночас, він розповів, що цей будинок – привид, оскільки за цим будинком не існує взагалі закріпленої адреси.

В дні розстрілів на Майдані 2014 року Олександр Єршов працював заступником керівника департаменту ДАІ МВС України Анатолія Сіренка. Останній згодом подав у відставку через сканадал з очільниками столичного ДАІ, у кабінетах яких виявили кілька мільйонів гривень та коштовності, а Єршов став тимчасовим виконувачем обов'язків голови. Раніше Олександр Єршов працював керівником Управління ДАІ ГУМВС України в Харківській області.

Єршов інформував, що у родини, як і зазначено в декларації, є лише один автомобіль. Крім того, у телефонній розмові він заявив наступне: «Мої доньки ведуть власне життя. Це їхній бізнес – я не втручаюся».

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков призначив Олександра Єршова на посаду виконувача обов'язків голови ДАІ МВС України 4 квітня 2015 року, після того, як у відставку з посади пішов Олександр Сіренко.

 

Блискавичне звільнення

Як бачимо, реакція на скандал із Єршовим була блискавичною, адже вже під вечір  в.о. начальника ДАІ України  подав рапорт про відставку. Міністр внутрішніх справ його, звісно, задовольнив.

У Фейсбуці, який так полюбляє Аваков, на цей раз без великих постів, всього лише малослівна конкретика.

 

"За фактами питань, порушених у пресі останнім часом, призначено службове розслідування", — зазначив Аваков.

 

Кадрова болячка Авакова

Варто зазначити, що скандал із головним ДАІшником забиває ще один цвях в репутацію Авакова та наближає його до багатьма очікуваного звільнення. Примітно, що це далеко не перший кадровий скандал, що так чи інакше відбивається на репутації міністра. 

Чого вартий лише один "вічний" радник МВС земельник пан Чеботар, скандали навколо якого вже стали закономірністю, а звільнення чиновника не вимагав лише лінивий.

Однак, своєрідна "ідульгенція", цілком імовірно лобійована саме Аваковим, надійно захищає пана Чеботаря чи то від знайденого золота в кабінеті, побиття журналістів поблизу власної дачі, чи міжнародного паспортного скандалу з фальшими документами.

Безсмертність останнього довело і те, що незважаючий на офіційне звільнення з посади, Чеботар "де юре" залишається радником Авакова.

Також цікавості до персон Авакова і Чеботаря додало нещодавне анонімне прохання співробітника центрального апарату МВС розмістити інформацію про корупційні дії керівництва міністерства.

Зокрема, йдеться про незаконні дії міністра Арсена Авакова та його екс-заступника Сергія Чеботаря. Достовірність цієї інформації "Дорожньому контролю" підтвердили і інші джерела в правоохоронних органах.

Так, за словами співробітника апарату МВС, старший офіцерський склад змушений був платити гроші Чеботарю.

"У середньому кожен місяць завозять 30 000 $ з кожного регіонального УВС з усієї України, а якщо не завозять, їх просто люструють, – говорить міліціонер.

"Окреме джерело збагачення для Чеботаря і Авакова – це Державна міграційна служба. Цю службу очолює ставленик Чеботаря – Радутний С.І. Цей персонаж обклав всю службу такими поборами, що люди, які працюють в цій службі, вже називають день здачі каси "чорною п'ятницею", адже щоп'ятниці всі несуть гроші своєму покровителю, а він, у свою чергу, передає своєму патрону Чеботарю по $ 500 тис на місяць ", – вказується в повідомленні.

"Саме всі ці схеми і побори Чеботаря намагалися задокументувати співробітники СБУ разом зі співробітниками ГПУ при ще колишньому начальнику ГПУ Яремі. Але, дізнавшись про це, Аваков дав команду своїм підрозділам зібрати весь наявний компромат на Ярему, щоб можна було торгуватися. Мабуть, у нього це добре вийшло, так як Ярема в результаті пішов з посади ", – каже працівник МВС.

 

Замітання слідів

Як можна переконатися,  ситуація з прикриваням скандалів в МВС далеко не обмежується блискавичним звільненням Єршова. Аби переконатися в цьому самостійно, достатньо зробити вибірку з усіх новин про Бочковського, Сіренка і Жука. Мало того, в результатті попередніх скандалів постраждав і екс-генпрокурор Віталій Ярема.

Мабуть, Ярема не зовсім зручний Авакову і його команді, якщо вони активно почали "травити" своїх, щоб чужі боялися!

Хоча, у тих «чужих» інформації вистачає "з головою" і, причому, офіційно отриманої, в результаті тих же обшуків в МВС.

 

Невеселі перспективи або чи звільнять Авакова

Як відомо, Комітет ВР з питань запобігання і протидії корупції в п'ятницю може рекомендувати Раді підтримати постанову про відставку Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Відповідне рішення було прийнято сьогодні під час засідання.

"У мене підготовлено проект постанови про звільнення Арсена Борисовича Авакова Верховною Радою України. Я пропоную його підписати всім членам комітету і після цього вже домагатися цього у ВР. У мене наступна пропозиція: зараз кожен народний депутат може підписати постанову про звільнення Авакова, як народний депутат і висловити свою оцінку того, що відбувається в МВС, в тому числі, по реакції на наше останнє звернення комітету. Але рішення комітету ми з вами повинні прийняти по завершенні формального терміну, виходячи з того, що в п'ятницю він вичерпується", – заявив голова комітету, народний депутат України Єгор Соболєв.

 

Водночас, він запропонував ухвалити остаточне рішення комітету щодо відставки Авакова у п'ятницю, коли сплине двотижневий термін, наданий МВС на розслідування можливих корупційних дій заступник міністра внутрішніх справ Сергія Чоботаря.

"Рішення комітету ми з вами маємо ухвалити по закінченні формального терміну, який вичерпується у п'ятницю. Пропоную зробити це в залі Верховної Ради і ухвалити рішення, яким рекомендувати Верховній Раді ухвалити проект постанови та визнати незадовільною роботу і відправити Арсена Авакова у відставку", – зазначив голова комітету.

Таким чином, тепер інші народні обранці мають змогу долучитися до підписання постанови про відставку міністра і у разі набрання 150 голосів це рішення буде винесено на голосування у сесійний зал.

"Були корупційні моменти, з якими слід було розібратися, але пан Аваков не зміг сказати, коли це зробить. Тому зараз ухвалено рішення ініціювати відставку Авакова, який проігнорував вимоги Комітету про відставку Чеботаря. Можна сказати, що Чеботар привів Авакова до звільнення", – наголосив член антикорупційного комітету Борислав Береза.

На уточнююче запитання, чи знайдеться в парламенті достатня кількість голосів для відставки Авакова, Береза відповів ствердно.

"У нас дуже щасливий комітет. Ми зазвичай починаємо складні речі дуже браво. Пам'ятаєте Ярему?", – зазначив він.

 

Як бачимо, пан Аваков зараз не у найкращій ситуації. З одного боку, його таки "підставляє" власна кадрова політика, з іншого невдоволення у Раді досягає свого апогею, а на фоні успішних дій грузинської радниці Еки Згуладзе, ефективність, а, головне, потреба у такому міністрі відпадає сама собою.

 

 

 

Автор: Андрій Тимчишин

спеціально для Корупція.Інфо