Російські окупанти 6 червня вчинили черговий цинічний акт тероризму – підірвали Каховську гідроелектростанцію. Такі дії ворога демонструють його страх перед українським контрнаступом.

Ганна Маляр, заступниця міністра оборони України, стверджує, що російські окупанти здійснили підрив Каховської ГЕС з метою зупинити наступ українських військ, але їхні плани не вдалися. Вона також повідомила, що на півдні росіяни перебувають у обороні. Цю інформацію вона розповіла на 24 Каналі.

“До речі, зранку була нарада щодо того, чи впливає ця катастрофа на позиції наших ЗСУ. Станом на зараз усе відбувається за планом”, – наголосила заступниця міністра оборони.

З 24 лютого 2022 року ми у стані оборони. Головні завдання – не пропустити ворога далі й забрати те, що він тимчасово окупував. Зараз на півдні точаться бої місцевого значення, про які повідомляє Генштаб. Ворог перебуває в обороні.

“Подекуди є певне просування. Але, зрозумійте, динаміка постійно змінюється. Обидві сторони постійно трошки просуваються то в один бік, то в інший. Зарано говорити про якісь результати. Йдуть бої місцевого значення”, – підсумувала Ганна Маляр.

Також про страх окупантів перед українським контрнаступом прокоментував військовий оглядач Денис Попович.

Окупанти, можливо, відчули, що Збройні Сили Україні можуть піти у контрнаступ через дніпровський план. Раніше повідомлялося, що на дніпровських островах чинять певні дії. Ймовірно, ворог вдався до цього терористичного акту для того, щоб затопити русло Дніпра і таким чином унеможливити наступальні дії ЗСУ.

“Мені лише таке пояснення приходить”, – сказав військовий оглядач.

Війська рф розглядають різні варіанти, аби вберегтись від наступу ЗСУ.

Коли Дніпро розіллється на всю ширину, то переплисти чи форсувати його буде дуже важко. Таким чином окупанти хочуть зробити, щоб принаймні з правого берега Херсона наступ не відбувався.

Нагадаємо, Секретар РНБО Олексій Данилов повідомляв, що Україна розробила 5 – 6 варіантів контрнаступальної операції, які враховують різні варіанти розвитку подій.

Я сподіваюся, що такий розвиток подій теж передбачався і наш Генштаб має інші сценарії та моделі, як далі розвивати контрнаступ з урахуванням подій на Каховській ГЕС, – додав Попович.

Зазначимо, наразі відбувається розтягнення лінії фронту у Запорізькій, Донецькій та Луганській областях. У той же час, Херсонська область протягом останніх тижнів була у тіні. Як зазначив військовий оглядач, тактика “тисячі порізів” діє.

Зауважимо, підрив Каховської ГЕС першочергово матиме наслідки для Криму, адже півострів залишиться без води на роки. Своїми діями росіяни зробили гірше й собі також. Про це в ефірі телемарафону заявила начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

Гуменюк підкреслила, що Крим дуже залежить від водопостачання з Каховської ГЕС. Підрив її греблі стане екологічною катастрофою, адже півострів на кілька років залишиться без води.

Крим дуже залежить від водопостачання з Каховської ГЕС. Кому ж вони зробили гірше, хочеться спитати, – заявила Гуменюк.

Окрім того, вона акцентувала, що окупанти вже провокували подібну ситуацію. Тоді росіяни частково підіймали рівень води й підтоплювали Херсонщину. Першочергово у таких випадках страждає лівий берег Херсонської області. В очікуванні контрнаступу ЗСУ росіяни у паніці мінували території, проте підтоплення відбулися саме їхніх окопів та бліндажів. Гуменюк підкреслила, що тоді окупанти чимало втратили особового складу.