Міністр оборони Загороднюк підкреслив, що одним із ключових елементів розвитку обороноздатності обох держав є співпраця у галузі озброєння та військової техніки.

Сьогодні за підсумками переговорів делегацій під головуванням президентів України і Туреччини Володимира Зеленського і Реджепа Таїпа Ердогана було підписано Генеральну угоду про співробітництво у сфері оборони.

Як повідомляє прес-служба Міністерства оборони, документ за підсумками засідання Стратегічної ради підписали глава оборонного відомства України Андрій Загороднюк та міністр фінансів і казначейства Туреччини Берат Албайрак.

Дана угода має сприяти розвитку співробітництва в оборонній сфері на принципах взаємності, оскільки створює правові підстави для його розширення, наголосили у відомстві.

Міністр оборони Загороднюк підкреслив, що одним із ключових елементів розвитку обороноздатності обох держав є співпраця у галузі озброєння та військової техніки.

Він подякував турецькій стороні за допомогу, яку вона надає Збройним силам України. В тому числі це стосується питань оздоровлення українських військовослужбовців та членів їхніх родин. Зокрема, з 2016 року у Туреччині було оздоровлено 800 українців на безоплатній основі.

«Ми розраховуємо на розвиток співпраці для підвищення безпеки в регіоні шляхом обміну інформацією про військово-морську обстановку в акваторії Чорного моря, а також підвищенню спроможностей з протиповітряної оборони в рамках спільної участі у Програми НАТО (Air Situational Data Exchange) зі Збройними силами Туреччини», – сказав міністр оборони України.

Він повідомив, що найближчим часом планується візит делегації Міністерства оборони та представників підприємств оборонної промисловості до Туреччини, а в березні міністр національної оборони Турецької Республіки з офіційним візитом відвідає Київ.