США ввели санкції щодо п’яти фізичних і трьох юридичних осіб, пов’язаних з окупацією Росією Кримського півострова і серйозними порушеннями прав людини в Криму. Про це йдеться на сайті Мінфіну США.

“Ці дії, вжиті в тісній співпраці з нашими союзниками, демонструють тверде зобов’язання міжнародної спільноти притягти Росію до відповідальності за спробу анексії Криму. Ці заходи є додатковою ціною для Росії за її насильницьку інтеграцію з Кримом і підкреслюють зловживання, що мали місце під час спроби анексії Росією. Сполучені Штати як і раніше прихильні підтримці суверенітету України: Крим — це Україна”, – заявила глава Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) — санкційного підрозділу Мінфіну США Андреа Гацько.

Так, під санкції США потрапили юридичні особи, пов’язані з будівництвом “Кримського” моста, це: Леонід Кронидович Риженкін, “Ленпромтранспроект” і Товариство з обмеженою відповідальністю “Управління будівництва залізниці Беркакит-Томмот-Якутськ”.

Також до списку санкцій потрапили кілька російських чиновників, як вказують у Мінфіні США, причетних до окупації Криму: Кулинич Лариса Віталіївна; Павло Леонідович Каранда; Леонід Михайлюк та Володимир Миколайович Терентьєв.

Кулинич є російським так званим “міністром майнових і земельних відносин” в окупованому Криму.

Каранда, громадянин Росії, є так званим “міністром внутрішніх справ” в окупованому Криму.

Михайлюк, громадянин Росії, є так званим “начальником Управління Федеральної служби безпеки (ФСБ)” в окупованому Криму і Севастополі.

Терентьєв, громадянин Росії, є так званим “начальником Головного управління Слідчого комітету” в окупованому Криму.

З введенням санкцій вся власність і інтереси у власності цих фізичних і юридичних осіб, які перебувають в Сполучених Штатах або у володінні або під контролем осіб США, повинні бути заблоковані.

Нагадаємо, раніше президент США Джо Байден заявив, що Крим – це Україна і пообіцяв допомагати Україні у протистоянні російській агресії.

Про це йдеться в його заяві, опублікованій на сайті Білого дому.

Він нагадав, що 26 лютого 2014 року Росія порушила міжнародне право, а також суверенітет і територіальну цілісність сусідньої України, вторгшись до Криму.

“У цю похмуру річницю ми підтверджуємо просту істину: Крим – це Україна”, – сказав Байден.

Американський президент пообіцяв, що його країна ніколи не визнає анексію українського півострова Росією, і США будуть разом з Україною протистояти агресії окупантів.

“Ми продовжимо роботу щодо притягнення Росії до відповідальності за її агресію в Україні”, – сказав американський лідер.

Президент України Володимир Зеленський висловив подяку президенту Сполучених Штатів Америки Джо Байдену за принципове визнання Криму частиною України.

Про це Глава держави написав на своїй офіційній сторінці у Твіттері.

«Я вдячний Президенту США за сильний меседж: «Крим – це Україна». Ось що означає реальне стратегічне партнерство. Українці високо цінують підтримку з боку США: від територіальної цілісності до зміцнення обороноздатності та впровадження реформ. Разом ми стоїмо, окремо – падаємо», – написав Володимир Зеленський.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.