Кабінет міністрів України прийняв рішення, згідно з яким пропуск громадян через КПВВ на адміністративному кордоні з окупованих Кримом обмежений. Потрапити на підконтрольну Україні територію можна тільки при певних умовах.

Про це йдеться в повідомленні представництва президента України в Криму.

Так, підставою для перетину контрольних пунктів в’їзду і виїзду на адмінкордоні з Кримом під час тимчасового обмеження їх роботи є:

  • подача абітурієнтом (з одним з батьків / опікунів) документів для вступу до навчального закладу;
  • наявність будь-яких підтверджень проживання в Криму або на підконтрольній території при відсутності реєстрації місця проживання;
  • необхідність дотримання принципу єдності сім’ї;
  • важка хвороба особи і необхідність поповнення запасів ліків і / або отримання медичної допомоги;
  • смерть або тяжка хвороба близьких родичів;
  • інші випадки, коли ситуація вимагає невідкладних перетину особою адмінграніци в будь-якому напрямку (політичне переслідування).

Представництво наголошує, що “докладатиме зусиль для того, щоб збалансувати таке рішення, з урахуванням прав та інтересів громадян України, які живуть на окупованій території, зберегти можливість комунікації та зв‘язків”.

Після перетину КПВВ з окупованої території громадяни повинні обов’язково пройти двотижневе самоізоляції, яку можна припинити після отримання негативного тесту на COVID-19.

Глава меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров ззазначив, що на пунктах пропуску на виїзді з Криму утворюються величезні черги.

“Очевидці повідомляють про те, що зі сторони окупованого Криму (перехід Армянськ – Каланчак) зібралася черга близько 300 осіб на виїзд з Криму, яка постійно поповнюється”, – зазначив Чубаров.

Люди, які в’їхали в Крим з материкової частини України, як і жителі Криму, які збиралися по справах відвідати материк, бояться опинитися заблокованими в Криму.