Українська делегація, яка влаштувала демарш на нараді ОБСЄ у Варшаві 17 вересня через висловлювання проросійських представників про нібито “російський” Крим, вирішила продовжити роботу. Про це повідомляє МЗС України в своєму Telegram-каналі.

“Після консультацій із партнерами делегація вирішила поки не припиняти роботу в двотижневій нараді. Демарш також дозволив мобілізувати наших партнерів – із заявами про підтримку територіальної цілісності України виступили представники США, Канади і низки країн ЄС, включаючи Словаччину, яка зараз головує в ОБСЄ, Швейцарію та Грузію”, – йдеться в повідомленні.Нагадаємо, на засіданні ОБСЄ у Варшаві, де обговорювали тему свободи слова та демократії, українська делегація вийшла із залу на знак протесту проти заяв представників кримських пропагандистських “ЗМІ” про “російський Крим”.

Після цього кілька країн виступили з протестом на заяви пропагандистів з окупованого Криму і заявили, що півострів належить Україні.

Як повідомляли новини “Сьогодні”, в липні Парламентська асамблея ОБСЄ засудила окупацію Криму і вимагає від Росії забрати військових з півострова. У тексті резолюції також сказано про зростаючу мілітаризацію Азовського моря з боку РФ і всього Кримського півострова.