Поки що Україна “не може технічно” досягнути до Кримського моста.

Радник керівника Офісу президента Олексій Арестович запевнив, що українські військові обов’язково вдарять по Кримському мосту “у правильний момент”.

Про це він сказав у розмові з російським журналістом та правозахисником Марком Фейгіним.

За його словами, навчання, яке проводили біля Кримського моста окупанти, свідчить про те, що РФ всерйоз розглядає загрозу українського удару по об’єкту.

“Вони не даремно готуються. Сентиментів ніхто не відчуває. Треба буде – вдаримо по Кримському мосту, в правильний момент, у потрібний час. Не питання”, – каже представник ОП.

Арестович пояснив, що поки що Україна “не може технічно” досягнути до Кримського моста.

“Але прийде час і зможемо. У цій війні давно вже немає ніяких обмежень. Питання лише у технічній можливості”, – підсумував він.

Нагадаємо, нещодавно Кримський міст було затягнуло димом.

Користувачі кримських соцмереж повідомляли про сильне задимлення в районі мосту через Керченську протоку. Так звана «влада» заспокоювала кримчан тим, що там проходять навчання, – повідомляють Крим. Реалії.

Російський маріонетковий «глава» анексованого Криму Сергій Аксьонов прокоментував інформацію про задимлення.

«З приводу задимлення у районі Кримського мосту, про який пишуть ЗМІ та телеграм-канали. Правоохоронні органи проводять навчання у районі цього стратегічного об’єкта. Так співпало, що в цей же час на мосту сталася ДТП», – повідомив Аксьонов.

Зруйнувати збудований російськими окупантами Кримський міст – це дуже складне завдання.

В України поки що немає зброї, здатної завдати удару по мосту, навіть американські реактивні системи залпового вогню HIMARS, які незабаром мають прибути в Україну, не зможуть дістати до споруди.

“По-перше, не доб’ють навіть HIMARS до нього за нинішнього накреслення поля бою. Точніше, лінії розмежування. По-друге, знищити Кримський міст – це дуже складне технічне завдання. Тому що серйозно пошкодити міст – це знести одну з опор. А там так зроблено, що треба тактичний ядерний удар завдавати туди, щоб обвалити”, – розповів Арестович у інтерв’ю засновнику інтернет-видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону.

Він зазначив, що зараз окупанти посилено охороняють Кримський міст – до цього залучено дві бригади протиповітряної оборони (морське угруповання та авіаційне).
Гордон заперечив, що раніше теж здавалося нереальним потопити флагман Чорноморського флоту Росії – ракетний крейсер “Москва”.

“Одразу скажу: легше, ніж [знищити] Кримський міст. [Знищити] Кримський міст – це велика проблема. Але річ навіть не в цьому. Дивіться, ось обвалили б Кримський міст… Це була б гарна історія. Вони б перестали постачати кримське угруповання. Але є ходи, які дають змогу вирішити цю проблему без обвалення Кримського мосту. В усякому разі вистачить обвалити Антонівський [міст], щоб вирішити проблему Херсона. Тому [треба вибирати], на що спрямовувати наші обмежені зусилля”, – сказав Арестович.

Він визнав, що знищення мосту мало б велике символічне значення для України, але ще раз наголосив, що поки Україна не має зброї, за допомогою якої можна завдати цього удару.

“Просто лупнути туди [ракетою] Harpoon? По-перше, не долетить. Бо зараз усе до Запоріжжя зайняте російськими військами. А по-друге, уявімо навіть символічне влучення… А потім росіяни показали б, що там діра 2х2 м² у кращому разі. Ну і що? Кинули дві дошки – і знову цей Кримський міст працює. Тобто така собі історія”, – сказав Арестович.