Президент України Володимир Зеленський закликав світ та Європу зокрема прокинутись та зупинити російську армію, адже вибух на АЕС може означати кінець для всіх
Про це він сказав під час звернення.

“Вперше в нашій історії, історії людства держава-терорист вдалася і до ядерного терору. Російські пропагандисти погрожували засипати світ ядерним попелом, тепер це не загроза, тепер це реальність. Треба зупинити російських військових негайно. Кричіть своїм політикам. Україна – це 15 атомних блоків. Якщо буде вибух – це кінець всім, кінець Європі. Це евакуація Європи. Тільки негайні дії Європи можуть зупинити російські війська. Не допустіть загибелі Європи від катастрофи на атомній станції”, – заявив президент.

Зеленський наголосив, що росіяни знають, куди стріляти, адже їхні танки обладнані тепловізорами, і вони готувались до цього. Він звернувся до всіх, кому відома катастрофа на Чорнобильській АЕС, із закликом прокинутись та повідомляти усім про злочин РФ.

“Це була глобальна катастрофа. З її наслідками боролися сотні тисяч людей, евакуювали десятки тисяч людей. Росія хоче це повторити і вже повторює, але у 6 разів більше. Європейці, прокиньтесь, будь ласка. Говоріть своїм політикам: російські війська обстрілюють атомну станцію в Україні. Запорізьку АЕС. Місто Енергодар. Там шість енергоблоків, шість! В Чорнобилі вибухнув один енергоблок”, – наголосив Зеленський.

Президент додав, що уже зв’язався із низкою західних лідерів, а також Міжнародним агентством з атомної енергії.

У п’ятницю, 4 березня, внаслідок обстрілів російських окупаційних військ спалахнула пожежа на території Запорізької атомної електростанції.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що вибух на Запорізькій АЕС буде у 10 разів більшим за Чорнобиль.
Про це у Твітері він написав.

“Російська армія з усіх боків обстрілює Запорізьку АЕС, найбільшу АЕС у Європі. Пожежа вже спалахнула. Якщо він вибухне, то буде в 10 разів більший за Чорнобиль! Росіяни повинні НЕГАЙНО припинити вогонь, допустити пожежників, створити зону безпеки!”, – зазначив глава МЗС України.

Станом на 8 ранку 4 березня, майданчик Запорізької АЕС захоплений військовими силами Російської Федерації, повідомляє Державна інспекція ядерного регулювання України.

Мер Енергодару Дмитро Орлов заявляє, що на Запорізькій атомній електростанції є поранені.

Про це він сказав під час телемарафону.

«Вчора ввечері, десь близько 16.30, ворожа корона броньованої техніки прорвалася до міста, пішли одразу на атомну станцію та почали майже впритул гасити до будівель та споруд атомної станції. Сталася пожежа. Є поранені… Інформації про кількість поранених я не маю. Про їхній стан: є також тяжкі поранені. Вивезти їх до лікарні немає можливості», – наголосив Орлов.

Він наголосив, що окупанти не дають пожежникам погасити пожежу.

«Ситуація дуже критична», – наголосив міський голова.

Оперативним персоналом контролюється стан енергоблоків та забезпечується їх експлуатація відповідно до вимог технологічних регламентів безпечної експлуатації.