Внаслідок заворушень, які охопили Казахстан, загинула дитина. Як розповіла уповноважений з прав дитини Аружан Саїн, дитина померла від вогнепального поранення 5 січня під час прогулянки.

– Батьки прогулювалися зі своїми дітьми, коли пролунав постріл, який став для 11-річного казахстанця фатальним, – зазначила вона.

Також відомо, що ще один неповнолітній постраждав під час перестрілки 7 січня. За словами омбудсмена, 15-річний підліток їхав із батьком на машині, коли їхній автомобіль розстріляли бойовики. Дитина отримала важкі вогнепальні поранення, лікарі борються за її життя. Його батько також у лікарні.

У свою чергу МЗС Ізраїлю заявило, що в ході протесту, який мав насильницький характер, загинув 22-річний ізраїльтянин. Наразі вирішується питання про вивезення його тіла до Ізраїлю для похорону.

Нагадаємо, президент Казахстан раніше ввів режим НП у країні і наказав відкривати вогонь на поразку без попередження. У результаті багато людей загинуло. Сам Токаєв на цьому фоні оголосив 10 січня Днем жалоби за загиблими.

Ще раз уточнимо, що в ході протестів, які цього тижня захлеснули Казахстан, було вбито як протестувальників, так і силовиків.

Нагадаємо, на тлі масштабних мітингів у Казахстані уряд пішов у відставку, пізніше в усій країні було введено режим НС, проте протести продовжували переростати у масові заворушення з мародерством. У ніч на 6 січня стало відомо, що Рада колективної безпеки ОДКБ ухвалила рішення направити колективні миротворчі сили до Казахстану. Від Росії до Казахстану прибули підрозділи 45-ї окремої бригади спеціального призначення ВДВ.